24 minutit (!!) vähemuses mänginud naiskond suutis karikavõistlustel võita

-G4S Noorteliiga kangelaslik nelik pärast mängu vastastega kätlemas | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste karikavõistlustel peeti neljapäeval harvanähtava stsenaariumiga korvpallimäng, kus koguni 24 minutit vähemuses pallinud kõrgliiganaiskond G4S Noorteliiga suutis vaatamata kõigele esiliigas pallivale Korvpalliklubi OSK vastu kindla 82:65 (23:20, 16:15, 23:17, 20:13) võidu võtta.

Vigastuste ja koroonaviirusest tingitud eneseisolatsioonide tõttu oli Marko Parkoneni treenitav G4S Noorteliigal mängukõlbulikke pallureid vaid viis. Viisikust Marie Anette Sepp sai aga 16 minutilise mängu järel hüppeliigesevigastuse ja enam platsile tagasi ei tulnud.

Vaatamata sellele, et kogu teise poolaja pallis G4S Noorteliiga vähemuses, siis suudeti nii kolmas kui neljas veerand võita ning mäng kindlalt enda kasuks kallutada. Võtmeteguriks sai noorte Audentese Spordigümnaasiumi neidude parem füüsiline vorm ja OSK-i naiskonna võimetus vastaste nelinurkset maa-ala kaitset murda.

Maria Gontšarova kogus võitjate parimana 26 punkti, 8 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu, Keandra Koorits sai kirja 22 silma, 12 lauapalli, 4 vaheltlõiget, 3 söötu ja 2 blokki, Helena Stina Svilberg tõi 18 silma, 10 lauapalli ja 5 söötu ning Maria Kuraksa 9 punkti ja 10 lauapalli. Vigastada saanud Sepa kontole jäi 7 silma ja 6 lauapalli.

Erinevate põhimängijate traumade tõttu samuti vaid seitsmese rotatsiooniga pallinud OSK-i edukaim oli Kerli Haas 20 punkti ja 7 lauapalliga, kolmeseid 4/4 sopsanud Jana Laigo tõi 14 silma ja Monica Vood ning Kaili Kukumägi lisasid kumbki 10 punkti.

Päev varem Tallinna Ülikoolile 0:20 loobumiskaotuse andnud G4S Noorteliiga on vaatamata probleemidele kuue võiduga seitsmest kohtumisest hetkel veel tabeliliidrid. Korvpallinaiskond OSK on ühe võidu ja viie kaotusega 7. real.