VIDEO | 35 minutit mängu dirigeerinud Laane aitas Ethnikose olulise play-off võiduni

-Pireuse Ethnikos | Ethnikos Piraeus BC Facebook

Kreeka korvpalli esiliigas said Rait-Riivo Laane ja Ethnikos ühe tänavuse hooaja kõige väärtuslikuma võidu, kui play-offis alistati Holargose meeskond 81:75 ja poolfinaalseeria viigistati 2:2 peale.

Kreeka A2 liigas mängivad play-offis põhiturniiri 2.-5. koha saanud tiimid ning mäng käib kõrgliigakoha nimel. Huvitava süsteemi kohaselt tulid play-offi kaasa ka põhiturniiril mängitud matšid, mis Ethnikose ja Holargose puhul olid 1:1. Esimese play-off mängu oli Holargos võitnud kindlalt 87:66.

Eestlasest mängujuht mängis oma tiimi kõige kõrgemad minutid, kui juhatas Ethnikose vägesid 35,5 minutit. Laane arvele kogunes 12 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 3/6, vabavisked 1/2), 7 korvisöötu, 5 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja üks viga.

Paraskeva Martzos viskas võitjate kasuks 19 punkti ja Nikos Tsoutsos lisas 18 silma. Kaotajate edukaim oli Dimit Kompodietas 19 punktiga, Rashad Bell tõi 18 silma.

Seeria otsustav mäng peetakse kolmapäeval. Kui Ethnikos võidab, siis mängitakse play-offide finaalis Apollon Patrasega, kes põhiturniiril oli 4. ning poolfinaalis sai 3:1 jagu Thessaloniki Iraklisest.