Algviisikus alustanud Siim-Sander Vene aitas Manresa väärtusliku võiduni

-Siim-Sander Vene | Foto: BAXI Manresa Facebook

Siim-Sander Vene koduklubi BAXI Manresa teenis Hispaania kõrgliigas võidulisa, kui kuuenda vooru kohtumises alistati võõrsil Murcia UCAM meeskond tulemusega 84:79 (17:22; 25:12; 19:22; 23:23).

Mängule tulid parema häälestusega peale Murcia mängumehed, kes kontrollisid esimest veerandaega ning suutsid kohati oma eduseisu kasvatada kümnele punktile. Teisel veerandajal suutis oma mängujoonist paremini täita Manresa, mängides vahe kiirelt tasa ning kontrollides ülejäänud osa veerandajast. Poolajapausile mindi eestlase koduklubi 8 punktilises eduseisus.

Kolmandat veerndaega alustas Murcia kolme järjestikuse tabava kaug- ja vabaviskega ning kahe minutiga suudeti teha 12-0 vahespurt. Manresa ei lasknud vastaseid siiski kaugemale kui 4 punkti ning edasi kulges kohtumine peamiselt eestlase koduklubi juhtimisel. Kohtumise viimased minutid kujunesid tasavägiseks ning Murcia üritas kaotusseisust mängu vigadega päästa, kuid Manresa mängumehed olid vabaviskejoonelt täpsed ning tasuks võeti viiepunktiline võit.

Manresa poolelt säras Alex Renfoe, kes viskas 28 minutiga 28 punkti, tabades seejuures kuuest teele pandud kolmepunktiviskest lausa viis. Lisaks jagas Renfoe meeskonnakaaslastele 7 tulemuslikku söötu. Algviisikus väljakule jooksnud ja 21 minutit mänguaega teeninud Siim-Sander Vene arvele kanti 3 silma (kahesed 0/1, kolmesed 1/3) ning meeskonna parimana 6 lauapalli, millest tervelt neli noppis eestlane ründelauast. Lisaks patustas Vene kolme pallikaotusega ning sooritas kaks isiklikku viga.

Milton Doyle viskas Murcia parimana 32 punkti. Ovie Soko lisas omalt poolt 12 silma ja 10 lauapalli.

Manresa on esimesest kuuest liigamängust võitnud pooled ning hoiab jooksvas liigatabelis seitsmendat positsiooni. Murcia langes kaotusega Manresale liigatabelis eelviimasele kohale, olles oma esimesest viiest kohtumisest võitnud ühe. Siim-Sander Vene ja Manresa liigahooaeg jätkub 4. novembril kui koduväljakul võõrustatakse Euroliigas mängivat Gran Canaria Herbalife meeskonda.