Doronin säras hooaja avamängus, Tartu, Viimsi ja Paide näitasid võimu

-Marek Doronin | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti reedel kolm võrdlemisi ühepoolset kohtumist, kust võitjatena väljusid Tartu Kalev/Estiko, KK Viimsi/Noto ja Paide Viking Window meeskonnad.

Tartu Kalev/Estiko – Betoonimeister/SK Nord/Cramo 84:59 (24:9; 30:11; 16:21; 14:18)

Esimeses reedeõhtuses Saku I liiga mängus läksid vastamisi eelmisel hooajal esiliigas 7. koha saanud Tartu Kalev/Estiko ning 8. koha meeskond Betoonimeister/SK Nord/Cramo.

Ühe huvitavama faktina võib välja tuua, et Estiko eest jooksis väljakule endine tippkorvpallur Marek Doronin, keda peale profikarjääri lõpetamist pole madalamates liigades tihti platsil näha olnud (eelmisel hooajal 3 mängu esiliigas, keskmiselt 6 p ja 7 lp mängus – toim). Doronin oli reedeses mängus just see, kes skoori avas ning mängu esimesed neli punkti tõi. Tartu Kalev/Estiko mehed näitasid head kaitset, lubades Betoonimeistri mängijatel esimese 7 minuti ja 20 sekundi jooksul visata vaid kaks punkti (19:2). Esimese perioodi lõpuks näitas tabloo juba 24:9 tartlaste kasuks ning külaliste eest olid selleks hetkeks käe valgeks saanud vaid Siim Laur ning Hendrik Andre Herter. Teine veerandaeg kulges taas Tartu taktikepi all ning poolajale mindi seisult 54:20. Kolmandal ja neljandal veerandajal oli külalismeeskond Betoonimeister seevastu resultatiivsem, aga sellele vaatamata tuli neil leppida hooaja esimeses mängus kaotusega.

Tartu Kalev/Estiko parim oli Kaivo Pullisaar 23 punktiga, Marek Doronin lisas 18 ning Artur Liiv tõi 10 punkti ja 12 lauapalli. Kaotajate poolel viskas Siim Laur üleplatsimehena 24 punkti.

KK Viimsi/Noto – KK HITO/BC Karjamaa 100:66 (27:9; 31:18; 28:21; 14:18)

Karulaugu spordikeskuses peetud mängus näitas algusest peale kindlamat minekut kodumeeskond Viimsi, kes juhtis kaheminutilise mängu järel juba 8:0. Teisest liigast esimesse tõusnud KK Hito meeskonna jõud ei hakanud täna mulluse esiliiga pronksimeeskonna Viimsi vastu, millest andsid tunnistust Viimsi muljetavaldavad 58 punkti avapoolajal, millele ida-virumaalased suutsid vastata vaid 27-ga. Kolmanda perioodi lõpuks oli vahe kasvanud juba 38-punktiliseks (86:48). Neljandal veerandajal võõrustajate hoog ei raugenud ning Robert Lilleõie pealtpanek 1:12 enne mängu lõppu tähistas sel hooajal Saku I liigas esmakordselt seda, kui mõni võistkond jõuab 100 punkti piirini.

Viimsi poolel kogusid koguni viis mängijat kahekohalise arvu punkte: Kaarel Traumann 18, Kristjan Evart 16, Gaspar Bibikov 15, Robert Lilleõis 11 ja Mihkel Allorg 10. KK HITO/BC Karjamaa resultatiivseimad olid kaksikduublitega säranud Veiko Simm (18 p, 11 lp) ja Edvard Trumm (13 p, 10 lp).

Paide Viking Window – Tamsalu Los Toros/TALTECH 91:71 (25:21; 17:18; 23:17; 26:15)

Kolmandas ehk kõige hilisemas kohtumises jätkus ülaltoodud kahe mänguga võrreldes põnevust esimesse poolaega (42:39), mille järel oli kõik alles lahtine. Kolmanda veerandajaga suurendas Paide vahet eelmise aasta esiliiga kuuenda meeskonna Tamsalu vastu 9 punkti peale (65:56) ning viimasel neljandikul läks kindlalt oma teed, kui Saamuel Rõigase korv 5:22 enne mängu lõppu tegi võõrustajate eduseisu juba 16-punktiliseks (79:63). Sealt edasi oli juba vormistamise küsimus ning eelmise hooaja üheksas meeskond Paide teenis uue hooaja esimeses mängus tabelisse kohe ka võidu.

Paide parimad olid Tiit Talumaa 17 ja Saamuel Rõigas 15 punktiga. Kaotajate eest tõid Karl-Kristjan Karpin 19 ja Aleksander Oliver Hint 18 silma.

Järgmine esiliigamäng toimub juba järgmisel kolmapäeval kell 19:30, kui Paide Viking Window võtab E-Piim spordihoones vastu G4S Noorteliiga meeskonna.