EELVAADE | Kolm klubi üritavad taas võidu võtta, teised kolm Tallinna klubi ja Rakvere aga võiduarve avada

-TalTech korvpallimeeskond | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas on alanud nädalal toimumas kaheksa mängu, millest viis on Eesti klubide vahelised kohtumised. Kahel korral on võistlustules Tartu Ülikool ja Rapla Avis Utilitas. Esimest korda sel hooajal astub koduses liigas platsile ka BC Kalev/Cramo.

Rapla Avis Utilitas – TalTech
13.10.2020, kell 19:30, Rapla, Sadolin Spordihoone

Rapla alustas hooaega 89:81 võiduga Rakvere Tarva üle. Avaveerand kulges tasavägiselt ja kumbki meeskond sai 20 punkti kirja, kuid seejärel tõi Rapla 22 silma võõrustajate kaheksa vastu. Kolmas ja neljas veerandaeg kuulus küll Rakverele, aga teisel veerandajal kätte võideldud edumaad Rapla käest ei andnud. Statistilises pooles oli Rapla samuti üle: visketabavus kuulus neile 51% – 43% ja lauavõitlus 44:30.

Saimon Sutt tegi Rapla poolelt suurepärase mängu, kui viskas 20 punkti, võttis 9 lauapalli ning jagas 7 korvisöötu. Korvialused jõud Fahro Alihodzic ja Roberts Freimanis järgnesid vastavalt 19 punkti ja 11 lauapalli ning 18 punkti ja 7 lauapalliga. Mario Ihring lisas 15 punkti.

TalTech pidi hooaja avamängus tunnistama Pärnu Sadama üleolekut. Avapoolaeg kuulus pärnakatele, kusjuures TalTech suutis vaid 24 punkti tuua. Kolmandal veerandajal võõrustajad vahet küll vähendasid, aga Pärnu teenis ikkagi 69:65 võidu. Lauavõitlus kuulus Pärnule 49:38, aga visketabavuses oli TalTech napilt 37% – 35% parem. TalTech ei saanud antud kohtumises kasutada üht oma liidrit Kristjan Kangurit, kelle meeskonda registreerimisega hilineti.

Oliver Metsalu tõi TalTechi kasuks 18 punkti ja võttis 8 lauapalli. Erik Keedus lisas 15 ja Indrek Kajupank 10 silma. Silmapaistva mängu tegi ka Jaan Puidet, kes viskas 9 punkti, võttis 6 lauapalli, andis 5 korvisöötu, sooritas 3 vaheltlõiget ja tegi ühe viskeblokeeringu.

Pärnu Sadam – Tartu Ülikool
14.10.2020, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pärnu sai hooaja avamängus jagu TalTechist, kes oldi juba varasemalt välja lülitatud Paf superkarika turniirilt kahe mängu kokkuvõttes. Avapoolaeg kuulus nüüd pärnakatele, kusjuures TalTech suutis vaid 24 punkti tuua. Kolmandal veerandajal võõrustajad vahet küll vähendasid, aga Pärnu teenis ikkagi 69:65 võidu. Lauavõitlus kuulus Pärnule 49:38, aga visketabavuses oli TalTech napilt 37% – 35% parem.

Linards Jaunzems paistis silma vägeva kaksikduubliga, visates 18 punkti ja võttes 15 lauapalli. Kasper Suurorg järgnes 15 punktiga ja eelmisel hooajal Tartu meeskonnas pallinud Robert Valge kogus 11 punkti.

Tartu jaoks algas hooaeg positiivses mõttes suure üllatusega, kui võõrsil purustati Tallinna Kalev/TLÜ koguni 100:73. Esimese veerandaja Kalev/TLÜ suutis 24:22 võita, aga poolajaks oli Tartu juba viie silmaga ees ning viimaseks neljandikuks oli vahe kaheksa punkti. Võõrustajate jaoks polnud veel midagi võimatut, kuid igas statistilises elemendis parem olnud Tartu domineeris neljandat veerandaega 26:7, mis andis neile lõpuks ka ülekaaluka võidu.

Ameeriklane William Rayman oli Tartu poolelt peatamatus hoos, kes viskas üleplatsimehena 34 punkti ja võttis 11 lauapalli, millest 9 tulid ründelauast. Teine ameeriklane Channel Banks tegi samuti fantastilise etteaste 18 punkti, 6 lauapalli ja 8 korvisööduga. Oliver Suurorg sai kirja 15 silma, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Robin Kivi järgnes 10 punktiga.

Tallinna Kalev/TLÜ – Rakvere Tarvas
17.10.2020, kell 17:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus

Kalev/TLÜ alustas hooaega suure pettumusega, kui koduväljakul jäädi 73:100 alla Tartu Ülikoolile. Esimese veerandaja Kalev/TLÜ suutis 24:22 võita, aga poolajaks oli Tartu juba viie silmaga ees ning viimaseks neljandikuks oli vahe kaheksa punkti. Võõrustajate jaoks polnud veel midagi võimatut, kuid igas statistilises elemendis parem olnud Tartu domineeris neljandat veerandaega 26:7, mis andis neile lõpuks ka ülekaaluka võidu.

Emmanuel Wembi tegi kaksikduubli 19 punkti ja 17 lauapalliga. Siim-Markus Post lisas 16 silma ja Karl-Johan Lips tõi 13 punkti ning võttis 7 lauapalli. Brandis Raley-Ross kogus 11 punkti ja andis 8 korvisöötu.

Rakvere osutas hooaja esimeses mängus koduplatsil tugevat vastupanu Rapla Avis Utilitasele, kuigi vastu tuli võtta 81:89 kaotus. Avaveerand kulges tasavägiselt ja kumbki meeskond sai 20 punkti kirja, kuid seejärel tõi Rapla 22 silma võõrustajate kaheksa vastu. Kolmas ja neljas veerandaeg kuulus küll Rakverele, aga teisel veerandajal kätte võideldud edumaad Rapla käest ei andnud. Statistilises pooles oli Rapla samuti üle: visketabavus kuulus neile 51% – 43% ja lauavõitlus 44:30.

Egert Haller viskas Rakvere parimana 22 punkti. Renato Lindmets lisas 16 silma ja võttis 6 lauapalli ning Kaido Saks tõi 13 punkti. Riley Callahan Hayes ja Kristaps Gluditis said mõlemad kirja 11 punkti, kellest viimane andis veel 8 korvisöötu.

Tartu Ülikool – BC Kalev/Cramo
17.10.2020, kell 17:00, Tartu, Tartu Ülikooli spordihoone
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

14. oktoobril oli Tartu võõrsil vastamisi Pärnu Sadama meeskonnaga.

Kalev/Cramo meeskond pole sellel hooajal veel kohalikus liigas mängudega alustanud. Paf superkarika turniiril seljatati alustuseks Tartu Kalev/Estiko ja just Tartu Ülikooliga oldi vastamisi ka veerandfinaalis, kust saadi avamängus 88:69 võit. Kordusmatš pidanuks toimuma 8. oktoobril, kuid koroonaviirusest tingitud ohu tõttu lükati see edasi ja siiani uut kuupäeva teatatud pole.

VTB Ühisliigas on kalevlastel kirjas kolm kaotust. Tasavägises mängus jäädi võõrsil 83:91 alla Peterburi Zenitile ja mõnevõrra kindlamalt Moskva oblasti Himkile 74:92. Seejärel järgnes aga 0:20 kaotus Krasnodari Lokomotiv-Kubani vastu, kuna Tanel Kurbas oli koroonaviirusesse haigestunud, mängule ei sõidetud ja järgnes tehniline kaotus. Hooaja avamäng Paf Eesti-Läti korvpalliliigas oleks Kalev/Cramol pidanud olema juba 14. oktoobril võõrsil Rakvere Tarva vastu, kuid see on edasi lükatud. Hetkel on mäng Tartuga veel siiski kavas olemas.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam
18.10.2020, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone

13. oktoobril võõrustas Rapla TalTechi meeskonda.

14. oktoobril võttis Pärnu koduplatsil mõõtu Tartu Ülikooli võistkonnaga.

Läti klubide seas leiab sellel nädalal aset kolm mängu. Laupäeval, 17. oktoobril võõrustab VEF Riga meeskond BK Ventspilsi ja samal ajal on vastamisi veel Valmiera Glass/VIA ning BK Liepaja. Pühapäeval, 18. oktoobril võtab Latvijas Universitate vastu BK Ogre võistkonna.