Eesti U16 alistas EM-il Johannes Kirsipuu juhtimisel kindlalt Itaalia

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

Serbias Novi Sadi linnas toimuvatel A-divisjoni U16 Euroopa meistrivõistluste teises alagrupimängus alistas Eesti koondis 83:68 Itaalia. Eile oldi 76:66 paremad Gruusiast.

Avaveerand kuulus Eestile 17:12 ja poolajaks juhti juba 42:28. Itaallaste ei suutnud vahet vähendada ka kolmandal veerandajal, mille Eesti 19:9 võitis ja nii mindi viimasele neljandikule vastu koguni 24-punktilises eduseisus. Itaalial küll õnnestus neljandal veerandajal 31:22 parem olla, aga kokkuvõttes teenis ikkagi Eesti 15-punktilise võidu.

Johannes Kirsipuu kerkis üleplatsimeheks, kui viskas 21 punkti ja andis 5 korvisöötu. Markus Ruubel lisas 14 silma ning eelmise mängu kõige resultatiivseima Joonas Riismaa arvele jäi sel korral 4 punkti 8 lauapalli ja 5 korvisöötu. Vastaste poolelt tõi Sasha Grant 19 punkti.

Alagrupi viimases mängus läheb Eesti homme vastamisi Prantsusmaaga.