Eesti U18 koondis kaotas Balti matši avakohtumises kindlalt Leedule

-Eesti U18 korvpallikoondis talvisel BSBC turniiril | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval algas Kaunases U18 noormeeste Balti matš, kus sel aastal lisab Baltikumi meeskondade kõrval värvi Türgi esindusvõistkond. Turniiri avakohtumises läks Eesti vastamisi väljakuperemeestega ning pidi vastu võtma kindla 57:84 (14:29, 18:14, 17:16, 8:25) kaotuse.

Eesti koondisele algas mäng kurjakuulutavalt, kui kuue minuti järel näitas tabloo 1:18 kaotusseisu. Seejärel saadi esmasest krambist üle ning Mait Petersoni kolmese järel mindi poolajapausile numbritega 32:43. Teise ja kolmanda veerandaja võitnud Eesti koondisel lõppes otsustaval neljandikul jaks ning leedukad käristasid kohtumise lõpuks eduseisu 27-punktiliseks. Indrek Visnapuu hoolealused jäid Leedu eakaaslastele enim alla visketabavuses (31% vs 52%), samuti said väljakuperemehed 21 punkti kiirrünnakutest (vs Eesti 1 punkti).

Ainsana kahekohalise punktisummani jõudnud Mait Peterson tõi Eesti parimana 11 punkti ja hankis 6 lauapalli. Hugo Toom ja Karl Andres Matute Perner lisasid kumbki 9 punkti. Sisuliselt kodus mänginud Kerr Kriisa lisas 8 silma, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu. Kaspar Lootus ja Kaspar Kitsing tõid võrdselt 7 punkti. Must päev oli Leemet Böckleril (endise nimega Leemet Loik), kes tabas vaid ühe viske 14-st üritusest.

Leedu eest tõi üleplatismehena Ažuolas Tubelis 24 punkti, 8 lauapalli ja 4 söötu. Väljakult eksimatult tabanud Lukas Kreismontas kogus 15 silma (visked 6/6).

Teisipäeval kohtub Eesti Türgi koondisega, kes täna alistas Läti 88:66.