Ivo Van Tamm viskas Ukraina kõrgliigas oma esimesed punktid ja aitas Kiiev Basketi võidule

-Ivo Van Tamm (#4) | Foto: БК "Київ-Баскет" Facebook

-Ivo Van Tamm (#4) | Foto: БК “Київ-Баскет” Facebook

Ukraina korvpalli meistrivõistlustel teenis lätlase Ainars Bagatskise juhendatav Kiiev Basket kolmandas voorus suure võidu, kui koguni 102:67 (27:31, 17:13, 33:10, 25:13) mängiti üle Tšerkassõ Monkeys.

Seejuures avaveerandi Kiievi meeskond lausa nelja punktiga kaotas ja poolaeg lõppes viigiliselt 44:44. Teisel poolajal pani Kiiev uue käigu sisse ja võitis poolaja 58:23.

22-aastane ja 202 cm pikkune eestlasest ääremängija Ivo Van Tamm teenis mänguaega 6 minutit ja viskas Ukraina kõrgliigas oma esimesed punktid. Eestlase kontole kogunes 4 silma (kahesed 1/2, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2) ja üks isiklik viga.

Bruce Massey kogus võitjate poolel 18 punkti, tabades kolmeseid 5/6. Sergi Pavlovi arvele kogunes 15 silma, Oleksandr Mišula tõi 12 punkti ja 6 resultatiivset söötu ning Pavlo Krutous ja Artjom Kovaljov viskasid kumbki 11 silma.

Pärast mängu saadeti koos peatreener Bagatskisega pressikonverentsile just meie mees Ivo Van Tamm, kes kommenteeris lühidalt mängu selliselt: “Ma arvan, et esimesel poolajal alahindasime vastast ja ei mänginud sellist kaitset, nagu oleme harjutanud. Teisel poolajal tegime palju parema esituse.”