Järveläinenil ja Grindavikil on veerandfinaalis pärast kaotust selg vastu seina

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Islandi kõrgliiga veerandfinaalseeriad on täies hoos ja mängitakse kolmandaid kohtumisi. Stjarnani ja Joonas Järveläineni leivaisa Grindaviki vahelises seerias taastas eduseisu Stjarnan, kes võitis kodusaalis 85:69 (20:18, 19:14, 24:18, 22:19) ja läks kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2:1 juhtima.

Eelmises kohtumises Grindaviki kangelaseks kerkinud Joonas Järveläinen viibis kolmandas kohtumises väljakul 27 minutit. Selle aja jooksul viskas eestlane 13 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 2/7, vabavisked 1/2), hankis neli lauapalli ja jagas kaks tulemuslikku söötu.

Grindaviki parimaks kerkis 17 punkti visanud Kristinn Palsson, Dagur Kar Jonssoni arvele kanti 14 silma. Stjarnani mänguvankrit vedas harjumuspäraselt Egir Thor Steinarsson, kelle arvele kogunes 18 punkti.

Seeria neljas kohtumine peetakse 25. mail Grindavikis. Grindaviki võidu korral mängitakse 28. mail Stjarnani kodusaalis otsustav kohtumine. Grindaviki kaotuse korral järgmises kohtumises on Grindaviki hooaeg läbi ja poolfinaali pääseb Stjarnan.