Jurkatamm ja Konontšuk olid võidukad, punktirekordi teinud Teder sai hooaja esimese kaotuse

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid läinud öösel võistlustules nii Taavi Jurkatamme kui Artur Konontšuki kodumeeskonnad. NJCAA kõrgeimas divisjonis käis käis väljakul ka Johanna Eliise Teder.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles teenis napi võidu, kui kodusaalis alistati tasavägises mängus Florida Atlantic Owls 68:66. Avapoolaja 31:33 kaotanud Southern Missile tõid võidu Tyler Stevensoni tabavad vabavisked kuus sekundit enne lõppu.

Algviisikus alustanud Konontšuk mängis 35 minutit, viskas 10 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/5, vabavisked 3/4), hankis 7 lauapalli, blokeeris ühe vastaste pealeviske, tegi ühe vaheltlõike, kaotas 4 korral palli ning langes 48 sekundit enne lõppu viie veaga pingile.

Kokku on tänavu võidetud kaheksa ja kaotatud 18 kohtumist. USA konverentsis (C-USA) jagab Southern Miss nelja võidu ja üheksa kaotusega 11.-13. kohta.

Võidu sai kirja ka Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes oli võõrsil 70:61 üle Santa Clara Broncosest. Külalised juhtisid poolajaks 36:27 ning eduseisu enam käest ei andnud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule vaid 4 minutiks ning ühtegi pealeviset ei sooritanud. Eestlase arvele jäi üks lauapall, üks resultatiivne sööt ja 4 isiklikku viga.

San Francisco on sel hooajal kogunud 17 võitu ja 10 kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) asutakse kuue võidu ja kuue kaotusega kuuendal kohal.

Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans sai hooaja esimese kaotuse, kui võõrsil jäädi 62:67 alla New Mexico Lady Thunderbirdsile. Avaveerandi järel juhiti veel 19:16, kuid poolaeg kaotati 30:34 ja enne viimast kümmet minutit oldi taga 41:47.

Algviisikus alustanud ja 25 minutit mänginud Teder tegi oma NJCAA karjääri seni resultatiivseima esituse, visates 23 punkti (kahesed 6/6, kolmesed 3/4, vabavisked 2/2). Eestlanna arvele kogunes veel üks lauapall, üks korvisööt, üks vaheltlõige ja 7 pallikaotust, enne kui ta viie veaga pingile langes.

NJCAA kõrgeima divisjoni edetabelis esikohta hoidval South Plainsil on nüüd kirjas 26 võitu ja üks kaotus. Oma konverentsis (WJCAC) hoitakse 10 võidu ja ühe kaotusega jätkuvalt esikohta.