Kahe põhimeheta Tartu viskas kolmandal veerandajal vaid kaks punkti ja hävis VEF-i vastu

-Kregor Hermet ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas lõpetas põhiturniiri võidukalt Riia VEF, kui koduplatsil oldi 99:41 üle Tartu Ülikooli meeskonnast.

Riia VEF – Tartu Ülikool 99:41 (20:12, 22:11, 33:2, 24:16)

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Instagrami vahendusel kinnitati, et leedulasest keskmängija Tautvydas Šlezas VEF-i vastu platsile ei jookse, sest olevat treeningul õnnetult Kregor Hermeti jalale maandunud ning seeläbi hüppeliigest vigastanud. Järgmise nädala algul pidavat selguma vigastuse tõsidus, mis tähendab, et Šlezas pole Tartut ka laupäeval Betsafe Jurmala vastu aitamas. Küll aga oli põlvevigastusest taastunud teine keskmängija Rain Raadik, ent teadmata põhjusel ei saanud omasid aidata veel üks põhimees: Julius Kazakauskas.

VEF juhtis esimese viie minuti möödudes 8:7, misjärel tehti 10:3 spurt ning 20:12 avaveerand ka võideti. Arnas Velicka vabaviske järgselt oli Tartu vähendanud vahe viiele punktile, kuid VEF tõi ligi kolme minutiga 17 punkti külaliste kolme vastu, ja Läti tippklubi eduseis oli 37:18. Seejuures tabasid Jabril Armon Durham, Verners Kohs ja Glenn Miller Cosey kamba peale neli järjestikust kaugviset. Tartule ei halastatud Kohs ka korvi alt ning pärast Cosey kolmepunktiviset saadeti Tartu meeskond poolajapausile 23:42 kaotusseisust.

Kolmandal veerandajal jätkas VEF sealt, kus avapoolajal pooleli jäi. Kuus minutit hoiti Tartu kahe punkti peal ning ise visati koguni 33 silma, mis tähendas, et viimane neljandik algas kodumeeskonna 50-punktilisest eduseisust. Võitjas loomulikult enam kahtlust polnud, kuid VEF kasvatas vahet veelgi ja teenis kokkuvõttes lausa 58-punktilise võidu.

Verners Kohs viskas VEF-i parmana 21 punkti. Arturs Ausejs järgnes 15, Glenn Miller Cosey 14, Steve Zack 13 ja Kristaps Janicenoks 10 punktiga.

Tartu poolelt ei jõudnud ükski mängija kahekohalise punktiarvuni. Patrik Saal viskas seitse silma ning Märt Rosenthal, Arnas Velicka, Kregor Hermet, Hendrik Eelmäe ning Joonas Anton Jürgenstein tõid kõik 6 punkti.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 23. märtsil, kui ära peetakse põhiturniiri eelviimased kohtumised. Vastamisi lähevad BK Ventspils ja BC Kalev/Cramo, TalTech ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits, BK Ogre ja Valmiera Glass VIA ning Betsafe Jurmala ja teist päeva järjest mängiv Tartu Ülikool.