Mängu tagasi tulnud Eesti U18 koondisel ei õnnestunud EM-ilt pronksi saada

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Makedoonias Skopjes toimuvatel B-divisjoni U18 Euroopa meistrivõistluste pronksimängus pidi Eesti koondis vastu võtma 67:73 kaotuse Belgialt. Mõlemad meeskonnad läksid varasemalt vastamisi ka alagrupis, mille Eesti napilt 71:70 võitis.

Belgia alustas kohtumist paremini ja asus avaveerandil 23:22 juhtima. Poolajaks kasvatati eduseisu veelgi ning pausile mindi nende 38:33 juhtimisel. Eesti jaoks ei sujunud mäng paremini ka kolmandal veerandajal ja belglased võitsid selle 18:15. Viimasel neljandikul vastas Eesti aga 13:3 spurdiga ning kui mängida jäi 3.31, olid eestlased ühe silmaga ees.

Punkt-punkti heitlus kestis viimaste hetkedeni välja. Noel Coleman tabas minut enne kohtumise lõppu kaugviske, kuid samaga vastas Henri Drell. Colemani eestvedamisel suutis Belgia juba kuue punktiga juhtima minna. Kuigi Drell ja Coleman jõudsid mõlemad vabaviskeid realiseerida, siis aega enam ei jätkunud, et kaotusseisu veelgi vähendada ja nii tuli Eestil kokkuvõttes vastase kuuepunktilist paremust tunnistada.

Henri Drell viskas 16 punkti. Mikk Jurkatamm ja Hendrik Eelmäe lisasid mõlemad 10 silma, kellest viimane kogus ka 8 lauapalli. Võitjate parimaks kerkis Vrenz Bleijenbergh 18 punktiga.

Turniiril kolmanda koha teeninud Belgia aga A-divisjoni ei pääsenud, kuna järgmist turniiri korraldav Kreeka jäi A-divisjoni turniiril väljalangemist tähistavale kohale. Kuna korraldajariik saab turniiril igal juhul osaleda, siis belglased jäävad sel aastal tühjade pihkudega, täpselt nagu Eesti koondis mullusel turniiril Tallinnas.