KK Pelgulinn kaitses vägeva tiimivaimu ja fännide abiga Tallinna Rahvaliigas tiitlivõitu!

-KK Pelgulinn | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas peeti laupäeval Sõle spordikeskuses tänavuse hooaja viimased mängud ning selgitati mõlema divisjoni meistrid. Kui II divisjoni võitis Audentes, siis päeva teises finaalis oli suurfavoriit ja asukoha järgi oma kodusaalis mängiv KK Pelgulinn 103:85 (23:28, 20:18, 37:13, 23:26) üle Park Minigolfist ja kaitses Rahvaliiga tiitlit. Pronksikohtumises võttis Mediq Eesti Rimi vastu medali kõigest ühepunktilise võiduga 74:73 (23:17, 8:22, 23:19, 20:15).

Finaalmängu alustas paremini Park Minigolf, kes võitis avaveerandi 28:23. Teisel veerandajal oli aga napilt parem Pelgulinn, kes vähendas poolajaks oma kaotusseisu kolmele punktile – 43:46. Tiitlikaitsja otsustas mängu saatuse kolmandal veerandajal, kui viskas koguni 37 punkti Park Minigolfi 13 vastu. Viimasele veerandile mindi vastu juba Pelgulinna 80:59 juhtimisel ja Park Minigolf nii suurt vahet enam tagasi mängida ei suutnud.

Võitjate ridades kerkis üleplatsimeheks meeskonna kapten ja ka finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Henry Ahven, kes viskas 22 punkti, võttis 7 lauapalli ning jagas kaaslastele 7 resultatiivset söötu. Robert Lilleõis ja Janek Veedla tegid mõlemad kaksikduublid, kogudes vastavalt 19 punkti ja 16 lauapalli ning 18 punkti ja 11 lauapalli. Artur Bazõlev lisas 16 ja Martin Pingin 10 punkti. Park Minigolfi resultatiivseim oli 17 punkti visanud Ingmar Sau, kes võttis lisaks ka 7 lauapalli. Marek Olland lisas 13 punkti ning Silver Seeboldi arvele jäi 10 silma ja 8 lauapalli.

Finaalmänguks ka hääleka fänniklubi tribüünidele meelitanud KK Pelgulinna mängijad tabasid viskeid väljakult 38/81 ehk 47%. Park Minigolfil olid vastavad numbrid 33/76 ehk 43%. Lauavõitluse võitis Pelgulinn 57:40.

Finaalmängu MVP Henry Ahven (KK Pelgulinn): “Minul isiklikult on väga hea tunne, sest viimasel ajal on aktiivne sportimine jäänud tahaplaanile. See võit tuletab jälle meelde neid häid emotsioone noorena, kui sai tiimidega võidetud erinevaid liigasid. Aga kõige tähtsam on tiimi energia ja lihtsalt kogeda meestega aktiivselt spordi tegemist. Fännid samuti on olulised ja seda eriti Rahvaliigas. Et pole ainult korvpallurid mängimas platsil, vaid kogukond on kaasatud üritusse.

Park Minigolfi resultatiivseim Ingmar Sau: “Algus oli hea, siis läks mäng käest ära. Viskasime kergelt mööda ja lauapallid andsime ära, sinna mäng läkski. Just lauapallide taha jäi palju. KK Pelgulinn saaks välja panna kaks viisikut, kes võiks vabalt mängida nelja hulgas. Teadsime, et saab raske olema. Ilmselt läks hooaeg paremini, kui arvasime. Aga, kui finaali juba jõudsime, oleks tahtnud paremat värvi medalit näha. Mis seal ikka, järgmisel hooajal uuesti.”

-Park Minigolf | Foto: Siim Semiskar

Mediq Eesti juhtis pronksimängus avaveerandi järel kuue punktiga, kuid järgmised kümme minutit kuulusid Rimile ja poolajale mindi juba nende 39:31 eduseisus. Kolmanda veerandaja võitis taas Mediq Eesti, ent otsustavale neljandikule mindi vastu siiski Rimi 58:54 juhtimisel. Viimane veerand möödus võrdsete heitluses, kuid otsustavatel hetkedel suutis oma paremuse maksma panna Mediq Eesti.

Võitjate eest tegi suurepärase esituse Karl Künter Kaljuveer, kes viskas üleplatsimehena 19 punkti ja võttis 11 lauapalli. Kolmikduublist jäi teda lahutama vaid üks korvisööt. Herki Rank lisas 17 punkti ja 8 lauapalli ning Kristo Jürgenson viskas 11 silma. Võiduviske tabanud Reido Sepa arvele kogunes 11 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisöötu. Kaotajate resultatiivseim oli 17 punkti visanud Martin Ahven, kes võttis lisaks ka 8 lauapalli. Tiit-Gregor Metsa arvele jäi 15 punkti ning Reimo Kuri kogus 14 silma ja 8 lauapalli.

Pronksimängu kõige väärtuslikum mängija Karl Künter Kaljuveer (Mediq Eesti): “Pronks oli miinimumeesmärk. Selle järgi me tulime. Aga, et see nii napilt tuleb, seda ei teadnud. Meil oli poolfinaal ka väga pingeline. Finaalist oli oodata rasket mängu, aga ühe punktiga võita… see on ikka fifty-fifty, kellel lõpus rohkem õnne on. Tiit-Gregor Mets pani veel lõpus kaks vabakat ära, siis tuli väike värin sisse juba. Aga (Reido) Sepp võttis lõpus julgelt otsustava viske ja pani ära. Sepp oli tegelikult selle mängu MVP. Peab rahule jääma, vähemalt medal siit hooajast kaasa võtta.”

Rimi eestvedaja Kaur Jasson: “Me ei saanud oma kaitsemänguga lõpus hakkama. Lõpp läkski loteriiks – kes oma viske kotti paneb, see võidab. Kaitses olime küll piisavalt agressiivsed, aga lõpp läks nii. Panime hooaja alguses eesmärgiks, et meil on kindel mõte mängida medalile. Aga läks nii nagu eelmisel aastal – olime jälle neljandad. Ei ole sellega rahul. Uuel aastal kindlasti uuesti!”

-Mediq Eesti | Foto: Siim Semiskar