Kotsar kerkis meeskonna parimaks, kuid South Carolina sai Mehhikos kindla kaotuse

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Erinevates USA üliõpilasliigades mängivad Eesti korvpallurid käisid läinud öösel oma kodumeeskondade eest väljakul nii Ameerika Ühendriikides kui ka Mehhikos.

Üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks osaleb sel nädalal Mehhikos Cancunis toimuval miniturniiril. Poolfinaalis jäädi paraku 47:70 alla Wichita State Shockersile, kelle ridades mängis aastatel 2014-2018 ka Rauno Nurger. South Carolina jäi kaotusseisu kohe mängu alguses ja poolajaks oldi taga juba 22:41. Teisel poolajal 16 punktist lähemale enam ei jõutud.

Kotsar tegi suurele kaotusele vaatamata korraliku esituse. Algviisikusse kuulunud eestlane viibis väljakul kauem kui keegi teine – 36 minutit – ning viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 12 punkti (kahesed 6/13), olles ühtlasi ainus mängija, kes South Carolina poolel kahekohalise punktisummani jõudis. Tema arvele kogunes ka 7 lauapalli (sh 2 ründelauast), 3 resultatiivset söötu, sama palju vaheltlõikeid, 2 blokeeritud viset, 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Heas hoos Kotsari jaoks oli tegu kolmanda järjestikuse mänguga, kus ta on visanud kahekohalise arvu punkte.

South Carolina jätkab hooaega nelja võidu ja kahe kaotusega. Eesti aja järgi ööl vastu homset minnakse turniiri kolmanda koha mängus vastamisi Northern Iowaga, kes jäi teises poolfinaalis 55:60 alla West Virginiale.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis võõrustas Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans külla sõitnud Robert Morris Eaglesit, kellele jäädi alla 80:86. Poolajavileks 31:42 taha jäänud Trinity International suutis küll kaotusseisust välja tulla, kuid mängu lõpp kuulus siiski külalistele.

Algviisikus alustanud Pehka sai mänguaega 30 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 14 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 3/7, vabavisked 3/4), 6 lauapalli (sh 4 ründelauast), 3 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Trinity International jätkab nüüd kahe võidu ja kuue kaotusega. Oma konverentsis on viiest mängust võidetud vaid üks, millega ollakse tabelis 14. ehk eelviimasel kohal.

Üliõpilasliiga NJCAA kõrgeimas divisjonis oli võistlustules Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders, kes osaleb Pensacolas toimuval miniturniiril. Kui esimeses mängus kaotati 71:81 Trinity Valley Cardinalsile, siis läinud öösel jäädi 50:80 alla Odessa Wranglersile. Mängude protokollid hetkel puuduvad.

NJCAA edetabelis 18. kohal asuval Northwest Florida State’il on nüüd kirjas seitse võitu ja kolm kaotust.