Kriisa punktirekord Žalgirist play-off’i avamängus kaotusest ei päästnud, Jaakson ja GBA said suure võidu

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Teisipäeval olid Euroopas võistlustules Leedu esiliigas mängiva Kerr Kriisa ning Tšehhi esiliigas pallivate Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki kodumeeskonnad.

Kerr Kriisa ja Kaunase Žalgirise duubelmeeskond alustasid Leedu esiliiga play-off’i kaotusega, jäädes avaringi esimeses mängus võõrsil 72:111 alla Joniškise Delikatesasele.

Kaotusele vaatamata tegi algviisikus alustanud Kriisa hea esituse, visates 35 minuti jooksul 14 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/12, vabavisked 4/5). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis meeskonna parimana 6 resultatiivset söötu ning sooritas ühe vaheltlõike, kuid tegi ka 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Tegemist oli 18-aastase mängujuhi resultatiivseima etteastega Leedu esiliigas, tema varasem punktirekord oli ühe silma võrra väiksem.

Kriisast rohkem punkte viskas Žalgirise poolel vaid Giedrius Bergaudas, kelle arvele kogunes 17 silma. Võitjate parim oli Šarunas Beniušis 24 punktiga.

Seeria kestab kolme võiduni, järgmine kohtumine peetakse neljapäeval, 14. märtsil Kaunases. Seeria võitja pääseb edasi veerandfinaali.

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduvõistkond GBA Europe teenis Tšehhi esiliigas kindla võidu, alistades koduväljakul 109:56 Pardubice Synthesia.

Jaakson kuulus algviisikusse ning viibis platsil ligi 14 minutit, mille jooksul panustas võitu 10 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/2), ühe lauapalli ja ühe viskeblokeeringu. Negatiivse poole pealt läks kirja 2 pallikaotust ja üks isiklik viga. Konontšuk väljakul ei käinud.

GBA parim oli endine Kentucky Ülikooli mängija Sacha Killeya-Jones, kes viskas 33 punkti ja võttis 11 lauapalli. Synthesia eest viskas Jakub Cejka 15 punkti.

GBA hoiab voor enne põhiturniiri lõppu alumises vahegrupis (kohad 7.-12.) 13 võidu ja 10 kaotusega 7. kohta. Põhiturniiri viimases mängus kohtutakse neljapäeval, 14. märtsil võõrsil taas Pardubice Synthesiaga.