Kurbase ja Gliwice liigahooaega jätkus suureskoorilise kaotusega

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tanel Kurbase koduklubi GTK Gliwice pidi Poola kõrgliiga teise vooru kohtumises tunnistama neljakordse Poola meistri Zielona Gora Stelmeti paremust numbritega 76:104 (12:26; 16:26; 29:29; 19:23).

Koduväljakul mänginud Stelmet dikteeris mängu avavilest lõpusekunditeni ning ei lubanud Gliwicel kordagi ohtlikuks saada. Terve mängu vältel suurepärase protsendiga viskeid tabanud Stelmet läks poolajale 24 punktilises eduseisus. Kuigi teist poolaega alustas Gliwice hästi ning esimeste minutitega suudeti kaotusseisu vähendada 17 punktile, siis enamaks külalised suutelised ei olnud ning neljanda veerandaja keskel kasvas Stelmeti edu kohati 39 silmale.

Eestlase koduklubi oli terve mängu vältel kimpus pallikaotustega, mida kogunes kohtumise lõpuks 24. Samuti oli Gliwice hädas vastase ohjeldamisega korvi alt, kust Stelmetil õnnestus hankida tervelt 58 punkti.

Gliwice parimana tõi 16 silma Damonte Dodd, kes hankis lisaks 11 lauapalli. Tanel Kurbasele jätkus mänguaega ligikaudu kuueks minutiks, mille jooksul jõudis eestlasest ääremängija sooritada ühe möödaläinud kahepunktiviske ning jagada ühe resultatiivse söödu.

Võitjate poolelt säras 22 punktiga vahetusest sekkunud Zeljko Sakic. Boris Savovic lisas omalt poolt 21 silma.

Eestlase koduklubi hoiab liigatabelis ühe kaotuse ja ühe võiduga 16 meeskonna hulgas 11 kohta. Gliwice liigahooaeg jätkub 24. oktoobril, kui koduväljakul võõrustatakse liigat kahe kaotusega alustanud Koszalin AZS meeskonda.