Lewise hiilgemängust ja soliidsest eduseisust ei piisanud: VEF jäi tänavu Kalev/Cramole alistamatuks

-BC Kalev/Cramo - Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliigas jõudis BK Ventspilsi kõrval finaali ka teine Läti tippklubi Riia VEF, kui BC Kalev/Cramo üle võeti 90:80 võit.

BC Kalev/Cramo – Riia VEF 90:80 (20:25, 13:22, 26:10, 31:23)

Käimasoleval hooajal nii kohaliku liiga kui VTB Ühisliiga peale kõik neli mängu VEF-ile kaotanud Kalev/Cramo alustas nüüd kohtumist teravamalt ja avaveerand võideti 25:20. Viis järgmist minutit kulges võrdne heitlus, misjärel tõi Tony Wroten kaheksa punkti ning koos Chavaughn Lewise, Reggie Lynchi ja Branko Mirkovici abiga haarati poolajaks 47:33 eduseis.

Lewise kaugviskest asus kodumeeskond ka 52:35 juhtima, kuid VEF polnud kaugeltki lagunenud. Artis Ate ja Glenn Miller Cosey tabasid kolmepunktiviske ning Steve Zacki korvist oli vahe kahanenud üheksale punktile. Peagi oli seis Kalev/Cramo kasuks vaid 52:50 ja kuigi Mirkovic oli kaugviskel täpne, tegid külalised veelgi 9:2 spurdi ja viimane neljandik algas VEF-i 59:57 eduseisust. Wroten seadis korra veel viigiseisu jalule, aga riialased suurendasid järk-järgult edumaad ja 1.33 enne lõppu juhtis VEF 85:69. Sellest seisust kalevlased enam välja ei tulnud, mis tähendab, et laupäeval üritatakse BK Ogre alistada ning Eesti-Läti liigas kolmas koht teenida.

Artis Ate tõi võitjate kasuks 19 punkti. Mareks Mejeris lisas 17 silma ja 11 lauapalli ning Steve Zack 16 punkti ja 9 lauapalli. Glenn Miller Cosey nimele jäi 12 punkti ja 7 korvisöötu.

Chavaughn Lewis sai Kalev/Cramo eest kirja üleplatsimehena 32 punkti. Tony Wroten lisas 14 punkti ning 17 minutiga viie veaga pingile langenud Arnett Moultrie 10 silma ja 6 lauapalli.

Laupäevases finaalis on Riia VEF-i vastaseks BK Ventspils, kes reedel seljatas 84:80 Ogre meeskonna.

One Comment

1. Meeskonnana on VEF tugevam , seda näitasid kõik omavahelised mängud sel hooajal. Ehkki “Kalevil” on kaks NBA kogemustega meest ja veel mitu heal tasemel välismängijat, ei pingutata sageli kaitses piisavalt ning üritatakse särada individuaalse meisterlikkusega. Puudu jääb heast mängujuhist Tiit Sokust ja meeskonnavaimust. Arvan, et enamik mängijaid peaksid olema siiski eestlased, nagu 1991.aastal, kui tuldi NSV Liidu meistriks.