NCAA-karjääri parima mängu teinud Tass aitas koduülikooli kindla võiduni

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid läinud öösel võistlustules kaks eestlast – isikliku punktirekordi püstitanud Matthias Tass sai kirja võidu, Artur Konontšuk pidi leppima kaotusega.

Tass ja tema kodumeeskond Saint Mary’s Gaels alistasid külla sõitnud Long Beach State 49ersi kindlalt 81:63. Saint Mary’s võitis avapoolaja 41:31 ning juhtis teisel mänguperioodil kõige rohkem 24 punktiga.

Algkoosseisus alustanud ning 32 minutit väljakul viibinud Tass tegi oma ülikoolikarjääri resultatiivseima esituse, visates üleplatsimehena 22 punkti (kahesed 8/13, vabavisked 6/6). Tema arvele jäi ka 5 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja üks isiklik viga. Eestlase senine punktirekord oli vaid 9 silma.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles jäi võõral väljakul 63:66 alla North Florida Ospreysile. 37 sekundit enne lõppu 55:62 kaotusseisus olnud Southern Miss jõudis küll veel kahel korral ühe punkti kaugusele, kuid mängu enda kasuks pöörata ei suudetud.

Algviisikus alustanud Konontšuk teenis 34 minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta 13 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 1/3), võttis 7 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe vaheltlõike. Tema arvele kogunes ka 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Jooksvas edetabelis 18. kohal asuv Saint Mary’s jätkab hooaega kahe võidu ja ühe kaotusega, Southern Missil on kirjas üks võit ja kaks kaotust.