Rapla tulevikumehed alustasid liigahooaega kontserdiga, Kriisa hullas Viimsis

-Kardo Kilk | Foto: Siim Semiskar

Täna tehti algust mängudega Saku II liigas, kui noortest meestest koosnev Rapla Korvpallikool alistas tänu 17-aastase Kardo Kilgi (37 p) ja 18-aastase Markus Ruubeli (36 p) hiilgemängudele kodusaalis Terminal Oili ning vanameister Valmo Kriisa (23 p, 11 lp, 7 rs) vedas BC Viljandi vald/Eesti Maavara võõrsil võidule KK Viimsi vastu.

Rapla Korvpallikool – Terminal Oil 102:94 (24:20, 27:23, 24:20, 27:31)

Kuigi külalised haarasid avaveerandil 10-punktilise eduseisu, ei suudetud seda pikalt hoida ning ülejäänud mäng kulges juba Rapla juhtimisel. Terminal Oil jõudis lõpuminutitel veel kolme punkti kaugusele, kuid võõrustajate eest säranud Ruubel  (36 p, 8 lp) ja Kilk (37p, 6 lp) ning Martin Oksa (10 p, 4 lp) kindlustasid suureskoorilises mängus Raplale tabelisse esimese võidu.

Lauavõitluse 30:42 kaotanud Terminal Oili parimad olid Rene Sepp 19, Georg-Edward Piil 18, Raido Raudsepp 14 ja Jörgen Õigus 13 punktiga.

KK Viimsi – BC Viljandi vald/Eesti Maavara 81:91 (22:11, 22:29, 22:22, 15:29)

Koduväljakueelis jäi realiseerimata Karulaugu spordikeskuses, kui viimase veerandajaga jäi võidust ilma KK Viimsi. Suurepäraselt mängu alustanud Viimsi läks 18:0 juhtima, BC Viljandi vald/Eesti Maavara esimesed silmad tõi Madis Soodla, kui mängitud oli juba üle kuue minuti. Kui alguses ei saa vedama, siis pärast ei saa pidama – Viljandi vanameistrid võrdsustasid teisel perioodil mängu ja näitasid ka otsustavatel minutitel kindlamat kätt.

BC Viljandi vald/Eesti Maavara võidu peaarhitektiks kujunes 46-aastane Valmo Kriisa, kelle arvele kanti 23 punkti, 11 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu, aga ka 8 pallikaotust. Teda toetasid Rauno Meerits (19 p, 7 lp, 6 rs), Jako Johannes Kõuts (17 p, 4 lp) ja Vaiko Riives (10 p, 6 lp, 5 rs). KK Viimsi eest paistsid enim silma Ron Laanemaa ja Sander Otsing (mõlemad 17 p) ning Mihkel Orasmäe (13 p, 7 lp) ja Tauri Miggur (12 p).