Prantsusmaal suurvõistlusteks valmistuvad Eesti 3×3 koondised pääsesid kontrollturniiril play-offi

-Eesti 3x3 korvpallikoondised | Foto: Siim Raudla

-Eesti 3×3 korvpallikoondised | Foto: Siim Raudla

Eesti 3×3 korvpallikoondised on hetkel Prantsusmaal Voironis, kus toimub üheksa riigi osavõtul ettevalmistuslaager 3×3 korvpalli MM-iks ning Euroopa mängude turniiriks. Laagris peetakse 13.-15. juunil ka kontrollturniir, kus nii meie meeste kui naiste koondis tagas endale alagrupist edasipääsu.

Meeste koondis (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Karl Johan Lips ja Rannar Raap) sai kolmeliikmelisest alagrupist edasi, kuigi avamängus kaotati 17:21 Prantsusmaa A-koondisele. Teises kohtumises purustati koguni 21:4 Genfi võistkond.

Eesti tagas sellega pääsu 16-parema hulka ning reedel selgub viimastes alagrupimängudes ka nende esimene play-off vastane.

Meie naiste koondis (Janne Pulk, Annika Köster, Kadri-Ann Lass ja Merike Anderson) pallis neljaliikmelises alagrupis ning suutis grupi võita, tagades sellega pääsu otse veerandfinaali. Turniiri alistati väärt 17:16 võiduga Prantsusmaa B koondise vastu, seejärel kaotati 12:21 Valgevenele ning võideti 21:17 Rumeenia A-koondist.

Kuna kaks võitu teenisid alagrupis Eesti ja Prantsusmaa ning Rumeenia ja Valgevene piirdusid ühe võiduga, siis tänu omavahelise mängu võitmisele teenisid eestlannad esikoha ja play-offis otsepääsme kaheksa hulka. Eesti vastaseks veerandfinaalis tuleb Hiina ja Ukraina A-koondiste omavahelise matši võitja.

Eesti meeste koondis lendab juba järgmisel nädalal Amsterdamis toimuvale MM-ile otse Prantsusmaalt, naised tulevad korraks koju, et 18. juunil koos meeste Euroopa mängude koondisega asuda teele Minski suunas.