Tartu Kalev/Estiko tagas Final Fouri koha, Viimsi ja Tamsalu vajavad otsustavat mängu

-Tartu Kalev/Estiko | Foto: Siim Semiskar

Põnevate heitlustega Saku I liigas selgus kolmas poolfinaali pääsenud meeskond – Kadrina ja Kalevi akadeemia kõrval tagas Final Fouri koha ka Tartu Kalev/Estiko. Finaalturniirile ihkavad ka Tamsalu Los Toros/TALTECH ja KK Viimsi/Noto, kelle seeria on pärast tänast lahingut 1:1 tasa.

Paide Viking Window – Tartu Kalev/Estiko 76:83 (24:18, 16:25, 16:18, 20:22)

Tartu meeskond alistas sel nädalal teist korda Paide ja tagasi pääsu Saku I liiga finaalturniirile, mis peetakse 28.-29. maini just nimelt Paides. Tänases mängus näidati võrdset visketabavust, kohtumise ja seeria saatuse otsustas Tartu ülemvõim lauavõistluses (43:31).

Võitjate parimana Marten Järvikult 16 punkti, 5 lauapalli ja 7 korvisöötu. Joosep Russak ja Marek Doronin viskasid kumbki 15 punkti, lisaks kogusid nad vastavalt 5 ja 8 lauapalli. Timo Eichfussi saagiks jäi 13 punkti kõrval ka 9 lauapalli ning Jano Kunts viskas 10 punkti.

Paide eest kogus Gaspar Bibikov üleplatsimehena 20 silma, Kiur Akenpärg lisas 18 punkti ja 5 tulemuslikku söötu, Kustas Põldoja kogus 12 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli ning Kevin Puntso viskas 11 punkti ja võttis 5 lauapalli.

Tamsalu Los Toros/TALTECH – KK Viimsi/Noto 54:66 (21:17, 12:17, 11:18, 10:14)

Viimsi, selg vastu seina, suutis pärast võrdset avapoolaega võita teise poolaja 32:21 ja kogu mängu 66:54 ning viigistas veerandfinaalseeria, mille võitja selgitatakse 25. mail otsustavas kolmandas mängus. Võidu võtmeks kujunes Viimsi parem visketabavus (36%, Tamsalul 25%).

Võitjate parimana kogus Mihkel Allorg 14 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli, Kristjan Evart lisas 14 punkti ja 5 lauapalli ning Jalmar Joosep Saar tõi 9 punkti, 14 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Tamsalu kasuks viskasid Norman Käbin ja Marek Ojamäe võrdselt 13 silma, viimaselt lisaks ka 6 lauapalli ja 6 tulemuslikku söötu. Martin Otto Parve toetas 9 punkti, 12 lauapalli ja 4 viskeblokeeringuga. Külma käega Gregor Arbet kogus 5 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 1/10), 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.