Tartu Kalev võitis Anna Gret Asi juhtimisel neidude U18 vanuseklassi karika

Karikavõistluste finaalturniiri avapäeva viimane kohtumine peeti neidude U18 vanuseklassis, kus kohtusid Tartu Kalevi ning Audentese SK/TSK naiskonnad. Haapsalus sai võidukarika pea kohale tõsta Tartu Kalev, kellele täna kindel 77:38 võit.

-Tartu Kalev U18 | Foto: Siim Semiskar

Antud kohtumine oli pea sama kindla mängupildiga võit kui päeva esimeses, U14 tüdrukute kohtumises. Tartu naiskond haaras väga kiirelt eduseisu ning võitis juba avaveerandi poolega – 14:7. Ettevaatavalt olgu öeldud, et lähedale ei lubatud Audentest ka ühelgi järgneval neljandikul ning kõik veerandivõidud võtsid tartlannad. Poolajaks kasvatati oma eduseis 31:17-ni, kolmas veerand õnnestus iseäranis hästi – see võideti 32:11 ning tablool seisuks 63:28. Neljaski veerand imet kaasa ei toonud ning mängu lõpus sai Tartu Kalev juubeldada 77:38 võidu üle, kirjutab Basket.ee.

“Alguses oli ikka mingit pinget ja visked ei läinud kummaltki poolt,” sõnas mängu kohta Tartu Kalevi peatreener Kaire Asi. “Sundisime neid ikka eksima, teisel poolajal hakkasime kasutama poole välja pealt maa-alapressingut, see tõi meile palju vaheltlõikeid. Siis saime päriselt kipsist lahti ja mängu hästi käima.” Küsimusele, et kas ja kuidas tänane mäng oli mõjutatud sellest, et paljudel U18 mängijatel on homme ees ka naiste karikafinaal, ütles asi: “Tahtsin neid hoida küll, aga eks see ongi kahe otsaga – ühest küljest on puhkust vaja, teisest aga võib vägisi tagasi hoidma hakates mängurütm kaduda. Täna siiski pigem homsele ei mõelnud. Lõppkokkuvõttes oleksid liidrid võinud saada ka sutsu vähem mänguminuteid, aga eks näis, kas ja kuidas see homset mõjutab. Mängukindlust oli homseks naiste finaaliks ka vaja.”

Audentse neidude treener Reet Rausberg tõdes, et tänaseks mänguks ei oldud valmis. “Kuidagi ei saanud me väljakul asju korda korda. Võibolla võistkonda häiris ka see, et nädal tagasi sai üks liidritest trauma, raske öelda. Jäime täna hätta ka Tartu maa-alaga ja kui ka ise korve ära ei too, siis lähebki rong kiirelt allamäge. Just rünnaku pool jäi täna kindlasti kõige rohkem loksuma – meil ei õnnestunud paljud elemendid ja see mõjutas omakorda enesekindlust. Positiivne oli ehk see, et esimesel poolajal mängisime kaitset hästi ja Tartule palju punkte ei kinkinud, aga siiski ei olnud tänasest just palju positiivset kaasa võtta. Oli õpetlik kohtumine. Tartu oli täna selgelt parem ja võttis oma ära.”

Tartu resultatiivseim oli pea harjumuspäraselt Anna Gret Asi, kellelt täna 23 punkti, 10 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Finaali MVP-ks valis peatreener aga Belinda Lepmetsa, kellelt samuti muljetavaldav topeltduubel 20 punkti ja 12 vaheltlõikega – lisaks ka 5 lauapalli ja 3 korvisöötu. Audentese poolelt oli tugevaim Triinu-Liis Vaikma, kellelt 9 punkti ja 7 lauapalli.

Karikavõistluste teisel võistluspäeval selguvad karikavõitjad U16 tüdrukute, U14 poiste, naiste ja U18 poiste klassides. Kohtumised algavad Haapsalu Wiedemanni Spordihoones kell 11.30. Kõigist kohtumistest teeb otseülekande ka Delfi TV.