fbpx
Close

Annuk kaitseväkke minevast Ilvesest: ma pole kindel, kumb rohkem nutab, kas mina või Gregori tüdruksõber

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga avavoorus pühapäeval võõrsil 89:81 Rakvere Tarva alistanud Rapla Avis Utilitase peatreeneri Toomas Annuki mängujärgne intervjuu klubi Facebooki lehele keskendus suuresti tiimi kahele noormängijale Gregor Ilvesele ja Marek Ruudule.

Rakvere vastu 24,5 minutit väljakul viibinud ning 7 punkti ja 4 korvisöötu kirja saanud 21-aastane Ilves on oma viiendal kõrgliigahooajal tõusnud kindlalt üheks Rapla põhimeheks. Sel nädalal läheb tagamees aga täitma kaitseväekohustust ning mõnda aega Rapla meeskonda aidata ei saa.

“Ma just rääkisin Andre Pärnaga pikalt ja ütlesin, et ma pole nüüd kindel, kumb rohkem teisipäeva hommikul nutab, kas mina või Gregori tüdruksõber. Päris suur tühjus jääb meile meeskonda ja peame sel perioodil, kui ta üldse ei saa käia, kedagi teist (kasutama). Ilmselgelt meil läheb ilma temata väga raskeks. Usun, et leiame mingidki lahendused, et seda olukorda leevendada,” kommenteeris Annuk olukorda.

22-aastane ja 198 cm pikkune Marek Ruut alustas Raplas oma kuuendat kõrgliigahooaega ja vähemalt seni on ta olnud varasemate aastatega võrreldes oluliselt suuremas rollis. Annuki sõnul on Rakvere vastu 9 punkti visanud mängumehel veel järgmine käik juurde panna.

“(Marek on) tubli, kuigi mõnikord mängu algus on veidi unine. Viskajana on ta ikka ohtlik olnud. Terav ja kiire ning korvpallist arusaam on tal kogu aeg olemas olnud. Natuke veel nahaalsust, enesekindlust ja julgust mingites olukordades, mõnikord ka tehes selliseid tooremaid vigu, siis on siin järgmine samm kindlasti olemas,” rääkis Annuk.

Konkreetselt Rakvere mängu kohta sõnas Annuk: “Ma arvan, et skoor andis päris õige pildi sellest mängust. Teine poolaeg oli paras punnimine. Siin taheti kohati liiga toorelt ja vägisi võitu ära võtta. See tekitas meile totakaid pallikaotuseid ja mõttetuid vigu, mis andsid Rakverele kiirelt võimaluse meie eksimused ära karistada.”

“Meil kaitses on eksimusi veel omajagu. Mõnel mehel tuleb see väsimuse pealt või siis kaitse kokkumängu pealt. Seal on suhtlemisest tingitud arusaamatusi suhteliselt palju, mis jätab lõpuks vabaks vastaste kõige ohtlikumad viskajad,” lisas Rapla tiimi juhendaja.

scroll to top