Kuna saame aeg-ajalt oma lugejatelt küsimusi, kuidas välja lülitada hüpikaknaga tulevaid Korvpall24.ee veebibrauseri teateid, siis otsustasime selle kohta kirja panna väikese õpetuse. See kehtib ka kõigi teiste portaalide veebibrauseri teadete kohta, millega te internetis surfates nõustunud olete.

Esiteks, veebibrauseri teated (web browser push) ei hakka teile tulema juhuslikult, vaid te olete portaali esimest korda külastades sellega ise nõustunud. Korvpall24.ee lehekülge esimest korda külastades pakub veebilehitseja teile võimalust teated tellida. Saab kas nõustuda või keelduda või keelduda selliselt, et enam kunagi teilt selle veebilehe teateid ei pakuta.

Kui olete veebibrauseri teadetega nõustunud, siis loobuda saab nendest sama lihtsalt. Siinkohal toome välja, kuidas see kahe tuntuma veebibrauseri puhul käib.

Google Chrome:

1. Vajutage aadressiriba kõige vasakus ääres olevat tabaluku kujulist nuppu.
2. Otsige üles valik “Notifications”. Kui veebiteated on lubatud, siis on seal kiri “Allow”.
3. Veebiteadetest loobumiseks valige rippmenüüst “Block”.
4. Kui soovite, et järgmisel korral Korvpall24.ee portaali külastades pakuks veebibrauser teile uuesti teadetega liitumist, siis valige “Ask (default)”.

Mozilla Firefox:

1. Vajutage aadressiriba kõige vasakus ääres olevat informatsiooninuppu (i täht ringi sees).
2. Otsige üles valik “Permissions” ja “Send notifications”. Kui veebiteated on lubatud, siis on seal kiri “Allowed”. Loobumiseks vajutage juuresolevat risti.
3. Järgmisel korral Korvpall24.ee portaali külastades pakub veebibrauser teile uuesti teadetega liitumist, kuid siis saab keelduda selliselt, et enam tulevikus pakkumist ei tule.

Teised veebibrauserid:

Teistel veebibrauseritel käib teadetest loobumine sarnase loogikaga. Abi saamiseks guugeldage otsides “[veebibrauseri nimi] + turn off push notification“. Sellise otsinguga leiate kindlasti mõne piltidega õpetuse, kuidas see asi oma veebibrauseris korda ajada.