Baskonia proovib kodusaalis peatada suurepärases hoos olevat Kaunase Žalgirist

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Baskonia Twitter

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskoniat ootab alanud nädalal Euroopa tugevaimas korvpallisarjas topeltvoor. Liigatabelis seitsmendal kohal olev Baskonia (4-4) võtab kolmapäeval kodus vastu koha võrra eespool oleva ning viimasest viiest mängust neli võitnud Kaunase Žalgirise (5-3).

Leedu tippklubi peatreener on Kazys Maksvytis, kes alustas klubi juhendamist selle aasta aprillis. Sel hooajal on Žalgirise meeskond leidnud ühise hingamise ja näidanud esimestes mängudes väga head minekut. Kaheksa vooru järel ollakse Euroliigas viie võidu ja kolme kaotusega kuuendal kohal ning liigutakse play-off’i kursil.

Meeskonna koosseisu vaadates leiab sealt ühe selge liidri, kes Kaunase klubi rünnakul veab ning selleks meheks on Keenan Evans. Mullu Tel Avivi Maccabi ridades pallinud 26-aastane ameeriklane sel hooajal visanud keskmiselt veidi enam kui 26 minutiga 15,5 punkti ning teinud seda väga hea visketabavusega. Evansi tabab kaheseid 52,2%, kolmeseid 43,6% ja vabaviskeid 87,8%. Lisaks on ta võtnud 2,5 lauapalli ja jaganud 4,2 resultatiivset söötu.

Heas hoos on seni olnud ka Kanadas kasvanud leedukas Ignas Brazdeikis, kes on 22,5 minutiga kogunud keskmiselt 11 punkti. Lisaks on NBA kogemustega 23-aastane mängumees hankinud 3,8 lauapalli ja andnud 2 resultatiivset söötu. Oma koha on Žalgirises hästi välja mänginud ka lätlane Rolands Šmits, kes varasemalt pallis aastaid Barcelonas. 27-aastase lõunanaabri arvele on jäänud keskmiselt 24 minutiga 10,5 silma, 5,9 lauapalli ja 1 tulemuslik sööt. Samuti on oma karjääri parimat hooaega tegemas meeskonna kapteniks tõusnud leedukas Edgaras Ulanovas, kes on visanud 28 minutiga keskmiselt 9,2 punkti, võtnud 2,9 lauapalli ja jaganud 2,5 resultatiivset söötu.

Baskonia peatreeneri Joan Penarroya peab leidma rohtu võistkondlikult mängiva Kaunase Žalgirise vastu, keda tüürib rünnakul suurepäraselt viskav tagamängija Keenan Evans. Kui reedeses kohtumises Monaco vastu sai Sander Raiestele platsile neljaks minutiks, siis võib-olla saab just Žalgirise vastu eestlane suurema rolli, et kaitses Leedu klubi rünnakuliidrit takistada.

Kotsarit ootab korvi all ees võitlus Kevarrius Hayesi ja Laurynas Birutisega. 25-aastane Hayes liitus Žalgirisega Bursapori meeskonnast ja on seni keskmiselt 20 minutiga saanud kirja 5,6 silma ning 5,5 lauapalli. Sama vana leedukas on platsil olnud keskmiselt veidi üle 8 minuti ning toonud 3,6 punkti ja 2,1 lauapalli. Statistikate võrdluses on eelis Baskonia ridades pallival vastaste keskmängijatega samaealisel Kotsaril, sest eestlane on visanud 21,5 minutiga keskmiselt 12,5 punkti, hankinud 3,4 lauapalli ja jaganud 1,2 tulemuslikku söötu.

Konkurentsitihedas Hispaania meistriliigas on Baskona (5-3) hetkel 6. positsioonil. Žalgiris (8-1) seevastu on Leedu kõrgliigas hetkel kindel liider. Kui Žalgiris (5-3) on Euroliigas seni olnud kodusaalis alistamatu, siis võõrsil on suudetud alistada vaid Villeurbanne Asvel. Baskonia (4-4) on kodusaalis võitnud neljast mängust kolm ja saanud võõrsil avavoorus jagu Valenciast.

Nagu sel Euroliiga hooajal on näha, siis on koduseinte toetust nautinud võistkonnad suutnud valdavalt külla sõitnud meeskondi alistada. Ka Optibeti koefitsiendimeistrid näevad kolmapäevase mängu eel soosikuna kodus pallivat Baskoniat. Nende ridade kirjutamise hetkel on Baskonia võidukoefitsient 1,46 ning Žalgirisel 2,75. Kui Baskonia on võitnud viimasest viiest mängust vaid ühe kodumängu Tel Avivi Maccabi vastu, siis heas hoos Kaunase klubi saldo on viies kohtumises olnud neli võitu ja üks kaotus, mis saadi võõrsil Villeurbanne Asvelilt.

Koefitsiendid: Optibet