fbpx
Close

BC Kalev/Cramo raudvarast kaitsespets jätkab uuel hooajal vastaste kimbutamist

-Martin Dorbek | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-Martin Dorbek | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Algaval hooajal jätkab BC Kalev/Cramo särgi kandmist klubi 30-aastane ja 194 cm pikkune raudvara Martin Dorbek, kes oma kasvandikuna alustab esindusmeeskonnas oma kaheksandat järjestikust ja kokku kümnendat hooaega.

BC Kalevi noortesüsteemist tuule tiibadesse saanud Dorbek tegi debüüdi hooajal 2008/09 Kuremaa SK meeskonnas ning sai toona suurtesse raskustesse sattunud tiimis kohe väga suure rolli – üheksa kohtumisega kogus ta keskmiselt 26,7 minutiga 6,3 punkti, 2,7 lauapalli, 2,2 resultatiivset söötu ja 1,4 vaheltlõiget.

Järgneval hooajal avanes Dorbeku jaoks ka Kalev/Cramo põhimeeskonna uks, kui Eesti meistriliigas sai ta kirja 12 kohtumist ning viibis neis väljakul keskmiselt 9,3 minutit. 2010/11 hooajal siirdus ülimalt agressiivse perimeetrikaitsega tuntud kogenud tagamees Rakvere Tarvasse mänguminutite järele.

Kokku neli hooaega, kaks Rakveres ja kaks Raplas laenul, hankis Dorbek mänguminutite näol kogemust ja murdis ennast selle pealt 2014/15 hooajal lõpuks Kalev/Cramo põhirotatsiooni, keskmiselt ca 20 minuti meheks. Seejärel on Dorbek olnud Eesti esiklubi üks peamiseid nurgakivisid ja seda eriti just kaitses.

Eelmisel hooajal teenis Dorbek koos klubiga endale auhinnakappi viienda Eesti meistritiitli, neljanda karikavõidu ja oli osaline Kalev/Cramo ajaloo esimese rahvusvahelise karika, Paf Eesti-Läti liiga võidus.

Dorbek kogus mullu VTB Ühisliigas 21 kohtumisega keskmiselt senise karjääri kõrgeimad 24,5 minutit ning sai selle ajaga kirja 5 punkti, 2,1 lauapalli, 2,1 söötu ja 0,9 vaheltlõiget. Eesti-Läti liigas tõi ta 21 mängu ja keskmiselt 25 minutiga 7,2 punkti, 3,1 lauapalli, 3,1 resultatiivset söötu ja 1,2 vaheltlõiget. Eestikatel oli tema roll veel suurem, kui 7 matšiga kogus ta keskmiselt 31 minutit, 8,9 punkti, 2,6 lauapalli, 3,9 söötu ja 1,7 vaheltlõiget.

scroll to top