Cramo sai Tartust jagu, sitkelt tegutsenud TalTech kaotas VEF-ile

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo Eesti klubide vahelises vastasseisus kindlalt Tartu Ülikooli. TalTechil tuli koduplatsil alla vanduda Riia VEF-ile ning Valmiera Glass VIA sai võidulisa, olles napilt üle Jekabpils/SMScredit.lv võistkonnast.

Tartu Ülikool – BC Kalev/Cramo 58:77 (15:26, 20:17, 8:22, 15:12)

Cramo asus kohtumist kiirelt 9:2 juhtima ning kolm minutit enne avaveerandi lõppu juhiti juba 22:9. Esimese kümne minuti möödudes 26:15 eduseisu haaranud külalised tegid veel 8:1 spurdi, kuid sellega tartlased ei murdunud. Joonas Anton Jürgensteini kaugviskest oli kodumeeskond 38 sekundit enne poolaja lõppu vahe vähendanud 35:41 peale. Puhkepausile mindi siiski Cramo 43:35 eduseisus.

Kolmandat veerandaega alustas Cramo aga võimsalt, kui hoiti Tartu koguni kuus minutit nulli peal ja ise visata 14 punkti. Veerandaeg võideti 22:8, mis tähendas, et Tartu leidis end viimase neljandiku alustuseks 22-punktilisest kaotusseisust. Viimased kümme minutit möödusid tasavägiselt ja Tartul õnnestus ka vahet kolme silma võrra vähendada, kuid enamaks suutelised ei oldud.

Chavaughn Lewis tõi Kalev/Cramo eest 25 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu. Reggie Lynchi arvele jäi 22 punkti ja 12 lauapalli. Branko Mirkovic lisas 12 ja Tanel Sokk 10 punkti.

Tartu poolelt viskas 13 punkti Arnas Velicka. Julius Kazakauskas tõi 12 punkti, 12 lauapalli ja 6 korvisöötu. Robin Kivi lisas 8 ning Joonas Anton Jürgenstein 7 silma.

“Olen õnnelik, et võitsime. See polnud lihtne mäng, kuna reisimist on palju olnud ja vigastusi samuti. Hea, et kõik täna terveks jäid. Kvaliteedi suhtes oleks saanud paremini mängida, kuid kaitses tegime hea mängu ning ei lasknud neil palju skoorida. Tartu on potentsiaalne liiga esineliku meeskond. Nad pingutasid kaitses kõvasti ja tegid meie elu raskeks,” rääkis Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys Tallinna TV vahendusel.

TalTech – Riia VEF 72:95 (27:26, 14:20, 20:19, 11:30)

Teises Eesti klubi osalusel toimunud mängus suutis TalTech avaveerandil Läti tippmeeskonda VEF-i üllatada, minnes kohtumist 27:26 juhtima. Teisel veerandajal kodumeeskonnast 20:14 parem olnud VEF haaras poolajaks aga viiepunktilise eduseisu.

TalTech püsis jätkuvalt mängus ning Gregor Arbeti kaheksa punkti toel suudeti viimase neljandiku alguseks isegi nelja silma kaugusele pääseda. Seejärel pani VEF täiskäigu sisse, visates 30 silma võõrustajate 11 vastu ja nii said riialased kindla 23-punktilise võidu kirja.

Andrejs Gražulis tõi VEF-i parimana 22 punkti ja kogus ka 8 lauapalli. Jabril Armon Durham lisas 14 silma ja 7 lauapalli. Roberts Stumbris viskas 12 ja Arturs Ausejs 11 punkti.

Gregor Arbet oli TalTechi resultatiivseim 21 punktiga. Toomas Raadik viskas 15 punkti ning sai kätte 6 lauapalli. Oliver Metsalu lisas 10 silma.

Valmiera Glass VIA – Jekabpils/SMScredit.lv 84:82 (24:14, 19:28, 15:19, 26:21)

Päeva haaravaimas mängus õnnestus Valmiera Glass VIA-l läbi raskuste alistada tabeli viimane meeskonda Jekabpils/SMScredit.lv. Avaveerand kuulus võõrustajatele küll 24:14, aga poolajaks oli Jekabpils vahe minimaalseks vähendanud.

Viimase veerandaja alguseks olid külalised juba kolmepunktilise eduseisu haaranud. Seda siiski ei õnnestunud lõpuni hoida – Edmunds Elksnis realiseeris kolm sekundit enne kohtumise lõppu lähiviske ja Mikus Sokolovs kaugelt enam ei tabanud.

Janis Kaufmanis viskas Valmiera eest 24 punkti ning jagas 6 korvisöötu. Edmunds Elksnis tõi 18 silma ja andis 5 korvisöötu ning Klavs Dubults lisas 10 punkti.

Jekabpilsi vedas Verners Kohs, kelle nimele jäi 26 punkti ja 9 lauapalli. Tiimi kapten Jurijs Aleksejevs tegi kaksikduubli, kui viskas 20 punkti ja kogus ka 14 lauapalli.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub homme, 8. novembril üks mäng, kui Pärnu Sadam võõrustab Riia VEF-i.