fbpx
Close

Eelmise hooaja enneaegselt lõpetanud Kregor Hermet jääb Kalev/Cramosse

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond jätkab uue hooaja koosseisu avaldamist juba tuttava mängumehega, kui ka hooajal 2021/22 tõmbab tiimi särgi selga 24-aastane ja 205 cm pikkune suur äär Kregor Hermet.

Audentese SK noortesüsteemis koos paljude teiste tippkorvpalli välja jõudnud poistega koos üles kasvanud Hermet tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 2015/16 Audentese SG/Noortekoondise ridades ja viskas kohe oma esimesel aastal keskmiselt 11,6 punkti ja hankis 4,9 lauapalli.

Enne meistriliigat meeste korvpalliga juba ka esiliiga tasemel tutvust teinud Hermet siirdus kohe selle suurepärase debüütaasta pealt Hispaaniasse, tugevuselt teise liiga tiimi Forca Lleida juurde. Kui esialgu teenis Hermet mänguaega pigem duubelrivistuses pallides, siis hooajal 2017/18 oli Hermet Forca Lleida eest üsna olulises rollis – 32 liigakohtumisega kogunes keskmiselt 16,3 minutit, 5,1 punkti, 3 lauapalli ja kolmesed sopsasid 36,2-protsendiliselt.

Hispaaniast naastes asus Hermet esindama Tartu Ülikooli korvpallimeeskonda, kus ta tegi statistiliselt kaks väga kõva hooaega ja mängis sellega ennast kindlalt Kalev/Cramo huviorbiiti. 2019/20 hooajal olid ääremängija numbrid kuni koroonaviiruse pandeemia alguseni peetud 22 kohtumisega keskmiselt 16,8 punkti, 5,5 lauapalli, 1,4 söötu ja kolmesteprotsent koguni 42,7%.

Oma debüüthooaja Kalev/Cramo särgis pidi Hermet küll kahjuks vigastuse tõttu enneaegselt lõpetama, kuid suutis vaatamata sellele anda olulise panuse Paf Eesti-Läti liiga võitmisel, kus tema keskmised numbrid olid 17 mänguga 21,9 minutit, 10,7 punkti, 3,2 lauapalli, üks sööt ja kolmeste tabavus 44,3%. VTB Ühisliigas tõi ta 16 mängus keskmiselt väljakul viibitud 19 minutiga 6,2 punkti, 2,3 lauapalli ja tabas kaugelt 32-protsendiliselt.

“Meil on hea meel, et Kregor meiega jätkab. Eelmise hooaja lõpetanud vigastus jättis nii klubile kui ka mängijale tunde, et on vaja edasi areneda ning teha seda koos,” võttis Hermeti üheaastase lepingupikenduse sõnadesse kokku Kalevi abitreener Indrek Reinbok.

Praeguseks on Kalev/Cramo ametlikult käed löönud peatreeneri Roberts Štelmahersi, abitreenerite Indrek Reinboki ja Akselis Vairogsiga. Mängumeestest on lepingud olemas Rauno Nurgeri, Tanel Kurbase, Martin Dorbeki, Georg Kase ja lätlasest tagamehe Marcis Vitolsiga.

scroll to top