fbpx
Close

EELVAADE | Heas hoos Kalev/Cramo lõpetab Ühisliiga kodumängud tabeli esiotsa tiimi vastu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Marita Birgita Mones/BC Kalev/Cramo

-BC Kalev/Cramo | Foto: Marita Birgita Mones/BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo meeskond peab sellel hooajal oma viimase kodumängu VTB Ühisliigas, kui kolmapäeval 21. aprillil kell 19.00 võõrustatakse kodusaalis Nižni-Novgorodi. Võrreldes teiste Venemaa tippklubidega oluliselt suuremal määral kohalikele mängijatele panustav tiim on teinud väga hea hooaja ning 14 võidu ja 8 kaotusega ollakse turniiritabelis viiendal kohal. Kalevil on õnnestunud hooaja lõpp, kui viimasest seitsmest kohtumisest on võidetud neli. Hooaja alguses ning keskpaigas meeskonda tabanud erinevad probleemid jätavad kahjuks Eesti esiklubi sellel hooajal play-off’ist eemale. Siiski on meeste vorm viimasel ajal piisavalt hea olnud, et loota võib tasavägist kohtumist.

Kõnealused klubid kohtusid omavahel sel hooajal esmakordselt detsembri lõpus ning siis võttis 95:85 võidu vastasvõistkond. Kalev/Cramol oli aga selles mängus mitmeid puudujaid, kui kõrvale jäid näiteks Devin Thomas, Chavaughn Lewis, Sten Sokk ja Kregor Hermet. Vastaste poolelt tegi suurepärase partii Ivan Strebkov, kes kogus 31 punkti, 6 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu, Luke Petraseki arvele jäi 19 punkti ja 6 lauapalli ning Anton Astapkovitš lisas 16 silma. Kalev/Cramo poolel säras Marcus Keene, kelle arvele kanti 31 punkti ja 7 korvisöötu, Maurice Kemp lisas 17 silma ja 7 lauapalli ning Janis Kaufmanis 12 punkti. Vastased võitsid lauavõitluse 37:30, olid edukamad korvisöötude jagajad (22:12) ning tabasid suurepäraselt kaugviskeid (11/20).

Nižni-Novgorod on turniiritabelis 14 võidu ja 8 kaotusega hetkel viiendal kohal ning neil on teoreetiline võimalus püüda ka koht kõrgemal olevat Moskva CSKA-d, kellel on 16 võitu ja 7 kaotust. Pärast mängu Kaleviga lähevad nimetatud meeskonnad hooaja viimases mängus omavahel vastamisi, sealjuures võitis avakohtumise 83:63 CSKA. Juhul, kui Nižni-Novgorod nüüd mõlemad allesjäänud kohtumised võidab, on neil CSKA-ga sama palju võite ja kaotusi ning CSKA edestamiseks tuleb nende vastu saada edu ka korvide vahe alusel. Vähemalt viies koht peaks aga Nižni-Novgorodil kindlustatud olema, kuna nende lähimal jälitajal Zielona Goral on üks võit vähem ja üks mäng pidamata, kuid mõlemad omavahelised kohtumised võitis Venemaa klubi.

Kalev on 7 võidu ja 10 kaotusega kümnendal tabelireal ning üheksandal kohal oleval Avtodoril on 9 võitu ja 14 kaotust. Omavahelistes mängudes on seis 1-1, kuid korvide vahe neis mängudes räägib Avtodori kasuks. Seega ei suuda Kalev/Cramo neid ohustada ka siis, kui võidab mõlemad järele jäänud mängud ning Avtodor kaotab oma viimase kohtumise. Selja tagant ohustab Eesti klubi aga kindlasti Krasnojarski Jenissei, kellel on üks võit vähem ning viimases voorus kohtutakse omavahel. Esimese omavahelise mängu võitis Jenissei 86:75.

Kuigi Nižni-Novgorodi meeskonna parim korvikütt on välismaalane, 191 cm pikkune ameeriklasest tagamängija Kasey Shepherd, kes on kogunud 15,3 punkti mängu kohta, on teised põhitegijad Venemaa päritolu korvpallurid. Välismängijaid on meeskonnas kokku ainult kolm. Kohalikest meestest on resultatiivseim olnud 207 cm pikkune eesliinimängija Andrei Vorontsevitš, kes toonud keskmiselt 13 punkti ning meeskonna parimana ka 5,3 lauapalli. Liidrite hulka kuuluvad veel 202 cm pikkune Anton Astapkovitš, kelle arvele on jäänud 12,6 punkti ning kaks tagamängijat, 194 cm pikkune Artjon Komorev, kes on kogunud 11,5 punkti, ning 190 cm pikkune Ivan Strebkov, kes toonud 10,4 punkti mängust. Viimane neist on 4,4 resultatiivse sööduga selles arvestuses meeskonna edukaim.

Kalev/Cramo parim korvikütt ja ka sööduandja on Marcus Keene, kelle keskmised on 19,1 punkti ja 5,1 korvisöötu. Chauvaughn Lewis on kogunud 14,3 punkti ja 4,6 söötu. Viimastes mängudes väga hästi esinenud Maurice Kempi keskmiseks on momendil 13,4 punkti ja 5,9 lauapalli. Meeskonna parim lauavõitleja on Janari Jõesaar, kelle arvele on jäänud 12,8 punkti ja 6,9 lauapalli. Jõesaar taastub endiselt veel Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniiril saadud vigastusest ning üsna suure tõenäosusega peab Eesti koondise üks liidreid mängu kõrvalt vaatama.

Meeskondlikus statistikas Nižni-Novgorod siiski ühegi näitaja poolest parimate hulka ei kuulu, pigem ollakse Kalev/Cramoga numbrite osas üsna võrdne. Esile võib tõsta kaugvisete tabavuse (38,3%, liiga 5. tulemus) ning märkimist väärival tasemel pallikaotuste (13,4) ja vaheltlõigete (6,8) suhte. Kalev samuti ühegi näitaja poolest tabeli tipus pole, aga vastastest ollakse paremad olnud näiteks lauavõitluses (33,7 vs 32,5) ja lähivisete tabavuses (53,5% vs 50,8%) ning vähem on tehtud isiklikke vigu (20,4 vs 23,3).

Kuna viirusolukorra tõttu pealtvaatajaid endiselt saali ei lubata, siis on mängust võimalik pilti näha sport.television.ee keskkonnast, kus iga piletiostuga toetad BC Kalev/Cramo meeskonda.

VTB Ühisliiga põhihooajal on Kalev/Cramol seejärel jäänud pidada veel viimane mäng, kui sõidetakse Krasnojarskisse, et 25. aprillil mängida sealse Jenisseiga.

scroll to top