EELVAADE | Kalev/Cramo tihe mängugraafik jätkub, TalTech proovib võõrsil nukra seeria lõpetada

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas saab alanud nädalal kaasa elada üheksale mängule. Läti klubide vahelisi vastasseise on kolm. Ülejäänutes võtavad omavahel mõõtu Eesti klubid, kellest kõik peale Rakvere Tarva ja TalTechi on võistlustules kahel korral.

Pärnu Sadam – Tallinna Kalev/TLÜ
03.11.2020, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall

Pärnu on käimasoleval hooajal neli võitu ja ühe kaotuse kogunud. Viimati katkeski neljamänguline võiduseeria, kui võõrsil mindi vastamisi BC Kalev/Cramoga. Poolaeg kaotati 13 punktiga ning kolmanda veerandaja lõppedes oli vahe 20-punktiline. Korra suutsid pärnakad veel veidi põnevust tagasi tuua ning 12 punkti kaugusele tulla, aga Kalev/Cramo teenis siiski kindla 81:60 võidu. Märt Rosenthal ja Lauris Blaus kerkisid tolles mängus Pärnu parimateks, kogudes vastavalt 15 punkti ja 4 lauapalli ning 14 punkti ja 6 lauapalli.

Edon Maxhuni on seni olnud Pärnu parim keskmiselt 16,0 punkti ja 4,8 korvisööduga. Linards Jaunzems on hankinud 9,6 lauapalli ning Märt Rosenthal teinud keskmiselt 1,0 viskeblokeeringut ja 1,5 vaheltlõiget.

Kalev/TLÜ on kuue mänguga suutnud kaks võitu koguda. Eelmises mängus heideldi võõrsil Rakvere Tarva meeskonnaga ja kui hooaja esimeses omavahelises mängus saavutati 94:93 võit, siis nüüd tuli vastu võtta 75:82 kaotus, kuigi 3.23 enne lõpuvilet oldi veel 71:70 eduseisus. Brandis Raley-Ross oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 24 punktiga. Karl-Johan Lips järgnes 17 punkti ja 4 lauapalliga.

Brandis Raley-Ross on Kalev/TLÜ parimana visanud keskmiselt 20,8 punkti, andnud 5,5 korvisöötu ja teinud 1,3 vaheltlõiget. Jeremy McLaughlin on võtnud 8,2 lauapalli ning Emmanuel Wembi teinud 1,3 viskeblokeeringut.

Rapla Avis Utilitas – BC Kalev/Cramo
03.11.2020, kell 19:30, Rapla, Sadolin Spordihoone

Rapla on kuuest mängust neli võitu saanud. Viimases mängus oldi teist korda sellel hooajal vastamisi TalTechiga ja kui esimese kohtumise võitsid vastased 57:50, siis nüüd sai Rapla 63:49 võidu. Mängu läks Rapla küll 19:9 juhtima, aga poolajaks oli TalTech 25:24 peal. Otsustavaks sai kolmas veerandaeg, mis kuulus Raplale 23:9. Meeskonna parimaks kerkisid Roberts Freimanis 18 punkti ja 9 lauapalliga ning Mario Ihring 15 punkti ja 6 korvisööduga.

Roberts Freimanis on toonud Rapla eest keskmiselt 16,5 punkti ja võtnud 9,2 lauapalli. Mario Ihring on andnud 5,0 korvisöötu, Al-Wajid Aminu teinud 1,3 viskeblokeeringut ja Saimon Sutt 1,7 vaheltlõiget.

Kalev/Cramo on VEF Riga kõrval liigas teine meeskond, mis pole veel kaotusekibedust tundnud. Seni on kirjas kolm võitu ja viimati oldi kindlalt 81:60 paremad Pärnu Sadamast. Iga veerandajaga suurendasid kalevlased edumaad ja kuigi neljandal veerandajal õnnestus vastastel 12 punkti kaugusele tulla, hoiti matši siiski lõpuni enda kontrolli all. Marcus Keene viskas 20 punkti ja võttis 5 lauapalli. Devin Thomas lisas 13 silma ning 14 lauapalli ning 13 punkti tõi veel ka Tanel Kurbas.

Marcus Keene on visanud Kalev/Cramo parimana keskmiselt 22,3 punkti ja andnud 5,0 korvisöötu. Devin Thomas on võtnud 12,0 lauapalli ja teinud 1,0 viskeblokeeringut ning Martin Dorbek on sooritanud 2,0 vaheltlõiget.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – TalTech
04.11.2020, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone (sinine saal)
Ülekanne: Delfi TV

Tartu on käimasoleval hooajal kaks võitu ja kaks kaotust kogunud. Viimati võeti koduplatsil vastu Rapla Avis Utilitas ning lisaajal tuli tunnistada nappi 74:76 kaotust. Seejuures oli Rapla neli minutit enne lõpuvilet 11 punktiga ees, aga kui mängida jäi 27 sekundit, viis Oliver Suurorg Tartu kaugviskest 69:67 ette. Eduseis anti siiski käest ja külalised osutusid viimasel viiel minutil paremaks. William Rayman viskas Tartu eest 31 punkti ning sai kätte 12 lauapalli. Hendrik Eelmäe lisas 13 silma, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu.

William Rayman on Tartu võistkonnas tõusnud enamike näitajate poolest meeskonna resultatiivseimaks. Ta on visanud keskmiselt 23,3 punkti, võtnud 9,3 lauapalli, teinud 1,5 viskeblokeeringut ja 1,5 vaheltlõiget. Hendrik Eelmäe on jaganud keskmiselt 4,5 korvisöötu.

TalTech on viie mänguga suutnud ühe võidu võtta. Eelmises mängus võõrustati Rapla Avis Utilitase meeskonda ja vastu tuli võtta 49:63 kaotus. Kui avapoolaeg 25:24 võideti, siis määravaks sai kolmas veerandaeg, mis kuulus Raplale 23:9. Kahekohalise punktiarvuni jõudis ainsana Kristjan Kangur, kes tõi 14 silma ja võttis 7 lauapalli. Talle järgnesid Tanel Sokk ja Erik Keedus 9 punktiga, kellest viimane sai kätte veel 8 lauapalli.

Oliver Metsalu on toonud keskmiselt 10,2 punkti. Jaan Puidet on võtnud 6,2 lauapalli ja Sander Viilup andnud 3,0 korvisöötu. Georg Allemann on teinud 0,5 viskeblokeeringut mängu kohta ning Indrek Kajupank sooritanud 1,5 vaheltlõiget.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas
07.11.2020, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

3. novembril oli Rapla vastamisi BC Kalev/Cramoga.

Rakvere on viiest mängust ühe võidu saanud. Just viimases mängus õnnestutigi, kui koduplatsil seljatati 82:75 Tallinna Kalev/TLÜ, kuigi loetud minutid enne kohtumise lõppu vastased veel 71:70 juhtisid. Seejuures oli Kalev/TLÜ üle saadud võidu näol tegemist ka revanšiga, kuna hooaja esimeses omavahelises mängus tuli vastu võtta 93:94 kaotus. Kristaps Gluditis tõi viimati 25 punkti ja Tormi Niits 20 punkti ning kogus 9 lauapalli.

Kristaps Gluditis on Rakvere eest visanud keskmiselt 17,6 punkti ja teinud 1,4 vaheltlõiget. Riley Hayes on võtnud 5,4 lauapalli ja Devin Harris andnud 4,0 korvisöötu. Renato Lindmets on teinud 0,5 viskeblokeeringut mängu kohta.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Kalev/Cramo
07.11.2020, kell 17:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus

3. novembril kohtuti võõrsil Pärnu Sadamaga.

3. novembril oli Kalev/Cramo võõrsil vastamisi Rapla Avis Utilitasega.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Pärnu Sadam
08.11.2020, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone (sinine saal)

4. novembril kohtus Tartu koduplatsil TalTechiga.

3. novembril võõrustati Tallinna Kalev/TLÜ-d.

Läti klubidest kohtuvad 4. novembril BK Liepaja – VEF Riga, 6. novembril BK Ogre – Valmiera Glass/VIA ja 7. novembril Latvijas Universitate – BK Ventspils.