EELVAADE | Kalev/Cramot ees ootamas esimene mäng koduses liigas, Pärnu ja TalTech lähevad taas võitu püüdma

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Alanud nädalal ootab Paf Eesti-Läti korvpalliliigas ees seitse mängu. Kahel korral saab külalismeeskonna rollis olla Tallinna Kalev/TLÜ ning hooaja esimese mängu kohalikus liigas peab ära BC Kalev/Cramo. Võiduseeria jätkumist loodavad nii Pärnu Sadam kui ka TalTech.

BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ
21.10.2020, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall

Koroonaviiruse ohuga seoses pole BC Kalev/Cramo sellel hooajal veel koduses liigas ühtegi mängu pidanud, kuid kõigi eelduste juures peaks see aset leidma nüüd Tallinna Kalev/TLÜ vastu. Viimati oli Kalev/Cramo võistlustules 5. oktoobril, mil VTB Ühisliigas jäädi võõrsil 74:92 alla Moskva oblasti Himkile. Seejärel järgnes 0:20 kaotus Krasnodari Lokomotiv-Kubani vastu, kuna Tanel Kurbas oli koroonaviirusesse haigestunud, mängule ei sõidetud ja järgnes tehniline kaotus. Hooaja avamäng Paf Eesti-Läti korvpalliliigas oleks Kalev/Cramol pidanud olema 14. oktoobril võõrsil Rakvere Tarva vastu, kuid see lükati edasi.

Koduse liiga meeskondadega on siiski kalevlased saanud kohtuda, kui Paf superkarika turniiril seljatati alustuseks Tartu Kalev/Estiko ja Tartu Ülikooliga oldi vastamisi veerandfinaalis, kust saadi avamängus 88:69 võit. Kordusmatš pidanuks toimuma 8. oktoobril, kuid koroonaviirusest tingitud ohu tõttu lükati see edasi ja siiani uut kuupäeva teatatud pole.

Tallinna Kalev/TLÜ jaoks on hooaja algus väga rabe olnud. Esimeses mängus oldi koduplatsil eeldatavad soosikud Tartu Ülikooli vastu, aga vastu tuli võtta hoopis kindel 73:100 kaotus. Viimati võõrustati Rakvere Tarva meeskonda ja sealgi tekkis ühel hetkel 20-punktiline kaotusseis. Eesti korvpallipublikule tuttava Brandis Raley-Rossi eestvedamisel suudeti siiski pea lootusetust seisust välja tulla ning tema 30 punkti toel võttis Kalev/TLÜ keerulise 94:93 võidu.

Meeskonna suurim skooritegija on siiani Ross ka olnud, kes keskmiselt 20,5 punkti toonud ja andnud ühtlasi 7,5 korvisöötu. Tugeva panuse lauavõitlusesse on andnud Emmanuel Wembi, kes võtnud keskmiselt 9,5 lauapalli ja teinud 2,5 viskeblokeeringut. Kristen Kasemets on teinud keskmiselt 2,0 vaheltlõiget.

Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ
24.10.2020, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

Rapla Avis Utilitas on hooaega alustanud ühe võidu ja kahe kaotusega. 11. oktoobril saadi võõrsil 89:81 jagu Rakvere Tarva meeskonnast, kuid kaks päeva hiljem suudeti koduplatsil TalTechile kõigest 50 punkti visata ning kehva teise poolaja tulemusena võeti vastu 50:57 kaotus. Viimati võõrustati Pärnu Sadamat ja kuigi suurest kaotusseisust õnnestus välja tulla, saadi hõreda koosseisuga tegutsedes lõpuks kirja 79:86 kaotus.

Meeskonnast lahkus perekondlikel põhjustel korvialune jõud Fahro Alihodzic. Gregor Ilves läks täitma kaitseväekohustust ja tagamees Mario Ihring on vigastatud. Esile on seni kerkinud Saimon Sutt, kes visanud keskmiselt 17,0 punkti, andnud 6,3 korvisöötu ja teinud 1,7 vaheltlõiget. Roberts Freimanis on võtnud keskmiselt 10,3 lauapalli ning Al-Wajid Aminu teinud ühe viskeblokeeringu.

Tallinna Kalev/TLÜ jaoks on hooaja algus väga rabe olnud. Esimeses mängus oldi koduplatsil eeldatavad soosikud Tartu Ülikooli vastu, aga vastu tuli võta hoopis kindel 73:100 kaotus. Viimati võõrustati Rakvere Tarva meeskonda ja sealgi tekkis ühel hetkel 20-punktiline kaotusseis. Eesti korvpallipublikule tuttava Brandis Raley-Rossi eestvedamisel suudeti siiski pea lootusetust seisust välja tulla ning tema 30 punkti toel võttis Kalev/TLÜ keerulise 94:93 võidu.

21. oktoobril oli Kalev/TLÜ vastamisi BC Kalev/Cramo võistkonnaga.

TalTech – Tartu Ülikool
24.10.2020, kell 17:00, Tallinn, TalTech Spordihoone

TalTechil on turniiritabelis võit ja kaotus. Hooaja avamängus tuli tunnistada Pärnu Sadama 69:65 paremust, aga seejärel seljatati Rapla Avis Utilitas. Võõrsil Rapla vastu tegutsedes jäädi poolajaks küll 21:33 kaotusseisu, ent teisel poolajal lubati vastasel vaid 17 punkti visata, mis andis kokkuvõttes 57:50 võidu. Selles kohtumises tegi liigas debüüdi ka Kristjan Kangur, kes tõi 7 punkti ja võttis 7 lauapalli.

Indrek Kajupank on seni visanud meeskonna parimana keskmiselt 14,0 punkti. Lauavõitluses on Kangur Rapla vastu kirja saadud 7 lauapalliga omade parim ning Oliver Metsalu on jaganud keskmiselt 3,5 korvisöötu ja teinud 2,0 vaheltlõiget. Erik Keedus on teinud kahe mängu kohta keskmiselt ühe viskeblokeeringu.

Tartu Ülikool alustas hooaega suurepäraselt, kui võõrsil alistati Tallinna Kalev/TLÜ 100:73. Edasi kohtuti Pärnu Sadamaga ja sealt tuli siiski vastu võtta üpris kindel 62:76 kaotus. Avaveerand kulges küll võrdselt, kuid poolajaks olid pärnakad 12 punktiga ette pääsenud, millele järgnes nende poolt 21:8 kolmanda veerandaja võit. Neljanda veerandaja võitis Tartu omakorda 24:13, aga kodumeeskond Pärnu suurt edumaad kokkuvõttes käest ei lasknud.

William Rayman on visanud keskmiselt 20,5 punkti, võtnud 8,0 lauapalli ja teinud 0,5 viskeblokeeringut. Channel Banks on andnud keskmiselt 7,0 korvisöötu ja Hendrik Eelmäe teinud ühe vaheltlõike mängu kohta.

Pärnu Sadam – Rakvere Tarvas
25.10.2020, kell 17:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pärnu Sadam on seni Riia VEF-i kõrval teine meeskond, kes kaotusekibedust pole pidanud tunnistama. Hooaja avamängus saadi võõrsil 69:65 jagu TalTechist ja edasi koduplatsil 76:62 Tartu Ülikoolist. Viimati oldi võõrsil vastamisi Rapla Avis Utilitasega ning kuigi suur eduseis oli käest libisemas, suudeti viimasel minutil end kokku võtta ja 86:79 võit ära võtta.

Edon Maxhuni on visanud keskmiselt 17,0 punkti ning andnud 6,0 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 8,3 lauapalli ning Märt Rosenthal teinud 2,3 vaheltlõiget. Lauris Blaus on silma paistnud keskmiselt 1,3 viskeblokeeringuga.

Rakvere Tarvas pole senise kahe peetunud mänguga suutnud võiduarvet avada. Hooaja esimeses mängus Rapla Avis Utilitast võõrustades osutati tugevat vastupanu, kuid 81:89 kaotus sai siiski tõsiasjaks. 17. oktoobril kohtuti Tallinna Kalev/TLÜ-ga ning kindlana näinud võit libises käest. Viis sekundit enne lõpuvilet veel juhiti, aga endine Rakvere mängumees Brandis Raley-Ross tabas Kalev/TLÜ kasuks lähiviske ja Egert Halleri üritusele kaks punkti tagasi tuua vastas Emmanuel Wembi viskeblokeeringuga.

Egert Haller on visanud keskmiselt 18,0 punkti. Renato Lindmets on võtnud 6,0 lauapalli ja teinud 1,0 viskeblokeeringut. Sten Saaremäel on jaganud keskmiselt 8,0 korvisöötu ning Kristaps Gluditis teinud 1,0 vaheltlõiget.

Läti klubidest on laupäeval, 24. oktoobril vastamisi BK Ogre – BK Liepaja, BK Ventspils – Valmiera Glass/VIA ja VEF Riga – Latvijas Universitate.