fbpx
Close

Eesti-Läti liiga | Eestlastele toetunud Kalev lõpetas kalendriaasta kahe võimsa võiduga, Rapla alistas TalTechi

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti selle aasta viimased kohtumised ning Eesti meeskondadest teenisid võidulisa BC Kalev/Cramo ja Rapla Avis Utilitas. Rahvusvahelisi mänge sel nädalal ei toimunud, mis tähendab, et hooaja vältel peetud kõigi omavaheliste heitluste saldo on endiselt Läti võistkondade kasuks 23-19.

Valitsev meister BC Kalev/Cramo (8-1) kohtus kahel päeval järjest meeskondadega, kellega mängiti sealjuures alles ka üle-eelmisel nädalavahetusel Eesti karikavõistluste finaalturniiril. Esmalt kohtuti teisipäeval KK Viimsi/Sportlandiga (10-3), kes alistati Foruse spordikeskuses 97:49 (24:12, 26:15, 25:9, 22:13). Sellega lõppes ka kodumeeskonna kaheksamänguline võiduseeria Eesti-Läti liigas.

Võrdlemisi ühtlaselt mänguaega teeninud kalevlaste resultatiivseimaks kerkis Kristjan Kitsing, kes viskas 14 punkti ja noppis 3 lauapalli. Egert Haller, Kregor Hermet ja Kamari Murphy tõid igaüks 12 punkti, neist viimane korjas ka sama palju lauapalle. Tanel Kurbas lisas 10 silma ning JeQuan Lewis kogus 9 punkti ja andis 7 korvisöötu. Vigastatud Rain Veidemani ja Ronalds Zakiseta läbi ajama pidanud Viimsi parim oli 10 silma visanud Jorgen Rikberg, olles ühtlasi oma meeskonna ainus mängija, kes jõudis kahekohalise punktsummani. Taavi Jurkatamm ja Kevin Sünd lisasid mõlemad 9 punkti.

scroll to top