EESTLASED VÄLISMAAL | Kirves tegi Leedus oma seni parimad mängud, soliidseid esitusi tegid teisedki meie mehed

-Mihkel Kirves | Foto: BC Jonava CBet

Mitmed välisliigades mängivad Eesti korvpallurid näitasid lõppenud nädalal häid esitusi. Kristian Kullamäe aitas koduklubi eurosarjas suure võiduni, Mihkel Kirves tegi oma Leedu-karjääri parimad mängud, Siim-Sander Vene ja Märt Rosenthal näitasid Poolas soliidseid numbreid ning Maik-Kalev Kotsar tegi Jaapanis taas kaksikduubli. Tänavu ainsa eestlasena Euroliigas pallivat Sander Raiestet ootab aga ees mängupaus, kirjutab Basket.ee.

HISPAANIA, ACB

Eesti koondise mängujuht Kristian Kullamäe tegi FIBA Europe Cupil taas suurepärase partii ning aitas Bilbao (2-0) suure võiduni. Kolmapäevases teise vooru kohtumises alistati võõrsil Kutaisi (0-2) suisa 88:57.

Kullamäe viibis platsil kokku 18 minutit ning tõi selle ajaga üleplatsimehena 18 punkti, tabades kõik kuus kaugviset (kahesed 0/3, kolmesed 6/6). Lisaks hankis ta 2 lauapalli, jagas mängu parimana 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Miinuspoolele kanti statistikas 3 pallikaotust ja üks viga.

Bilbao (2-2) käis väljakul ka laupäeval, kui Hispaania kõrgliigas kaotati võõrsil Gran Canariale (3-1) 67:80.

Kullamäe panus jäi seekord tagasihoidlikuks – 15 minutiga kogus ta 2 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 0/3), ühe lauapalli ning patustas 3 pallikaotusega.

Vigastuspausil oleva Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteizi Baskonia (2-2) sai eelmisel nädalal Euroliigas võidu ja kaotuse. Teisipäeval alistati kodus Madridi Real (2-2) 76:72, kuid reedel jäädi võõrsil alla Villeurbanne’i Asvelile (2-2) 69:76.

Hispaania kõrgliigas teenis Baskonia (2-2) pühapäeval võõrsil 93:89 võidu Barcelona (3-1) üle.

Viimati 5. oktoobril platsil käinud Raiestet vaevab sportlase song, mis nõuab operatsiooni.

SAKSAMAA, BBL

Saksamaa kõrgliigas alistas Artur Konontšuki leivaisa Oldenburg (2-2) laupäeval kodusaalis kindlalt 93:66 Ulmi (3-1).

Konontšuk viskas 20 minutiga 9 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 0/2, vabavisked 1/1) ja võttis 7 lauapalli. Lisaks tegi mees 2 pallikaotust ja kogus 4 isiklikku viga. Konontšuki jaoks oli sealjuures tegu selle hooaja esimese liigamänguga, esimesed kolm kohtumist jättis ta käevigastuse tõttu vahele.

ITAALIA, Serie A

Itaalia kõrgliigas püsib jätkuvalt võiduta Kaspar Treieri koduklubi Napoli (0-4), kes kaotas laupäeval Cremona Vanolile (1-3) 81:87.

Treier viibis Napolis toimunud kohtumises väljakul 19 minutit ning viskas selle aja jooksul 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3), sai kätte ühe lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Treieri tiimikaaslane, endine Pärnu Sadama mängija Andrea Mabor Dut Biar sai platsile vaid minutiks ja punktiarvet ei avanud.

LEEDU, LKL

Mihkel Kirvese tööandja Jonava (3-0) võitis teisipäeval Leedu karikavõistluste kohtumises oma koduväljakul Klaipeda Neptunast (1-2) 88:84 ning jätkab grupis ainsana täiseduga.

Kirves sai mänguaega 28 minutit, mille jooksul viskas Jonava resultatiivsuselt kolmanda mehena 13 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 0/1, vabavisked 5/6), hankis kohtumise edukaimana 6 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi ühe vaheltlõike. Eestlase arvele jäi ka 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Kaotajate parim oli endine Tartu Ülikooli mängija Tomaš Pavelka 19 punktiga.

Jonava (2-3) jätkas võidulainel ka koduses liigas. Laupäevases kohtumises alistati kodusaalis kindlalt 103:83 Mažeikiai (0-5), kelle ridadesse kuulus veel mõne nädala eest ka Kirves.

26 minutit platsil viibinud eestlane viskas oma eelmise koduklubi vastu mängu parimana 18 punkti (kahesed 8/12, vabavisked 2/3). Lisaks võttis ta meeskonna parimana ka 9 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget ja pani ühe bloki. Protokolli läks kirja ka üks isiklik viga. Nii punktides kui ka lauapallides tegi Kirves oma Leedu karjääri rekordi.

POOLA, PLK

Eesti koondislaste Siim-Sander Vene ja Märt Rosenthali koduklubi Ostrow Wielkopolski Stal (1-2) jätkas Poola kõrgliigas kaotusega, kui jäi pühapäeval võõrsil alla Stargardi Spojniale (2-1) 73:79.

Vene viibis platsil 35 minutit ehk rohkem kui ükski teine mängija ja viskas 14 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/8, vabavisked 2/3), millega oli oma meeskonna paremuselt teine korvikütt. Lisaks kogunes tema saldosse ka 4 lauapalli, üks korvisööt, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ning 3 viga. Rosenthal viskas 30 mänguminuti jooksul 10 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 0/6, vabavisked 2/2), võttis 7 lauapalli, jagas mängu parimana 6 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Lisaks jäi tema arvele 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

BELGIA, BNXT League

Belgia-Hollandi ühisliigas sai Matthias Tassi koduklubi Oostende (5-2) kirja võidu ja kaotuse. Reedel oldi kodusaalis 86:80 üle Kortrijki Spursist (5-2). Tass mängis 12 minutit, viskas 7 punkti (kahesed 3/4, vabavisked 1/2), võttis 2 lauapalli, tegi 2 pallikaotust ning teenis 3 isiklikku viga.

Pühapäeval aga mängiti võõrsil Aalsti Okapiga (2-4), kellele jäädi üllatuslikult alla 82:90. Omadest kõige kauem, 30 minutit väljakul viibinud Tass sai kirja 6 punkti (kahesed 3/3, vabavisked 0/1), meeskonna parimana 6 lauapalli, 3 tulemuslikku söötu ja ühe vaheltlõike. Lisaks patustas eestlane 3 pallikaotusega ja tegi 5 viga, mis ta mängu lõpuminutitel pingile kukutasid.

RUMEENIA, LNBM

Rumeenia meistrivõistlustel on Gregor Ilvese koduklubil Galatil (0-5) võiduarve ikka avamata, sest reedel jäädi võõrsil 78:92 alla Brasovi Coronale (4-1).

Ilves kogus 30 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 2/4, vabavisked 1/3), ühe lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. Lisaks kaotas ta 6 korral palli ja tegi 3 viga. Mullu Keila korvpallikooli esindanud Luka Majstorovic viskas Galati kasuks üleplatsimehena 18 punkti ja hankis 11 lauapalli.

JAAPAN, B1 League

Jaapani kõrgliigas mängiva Maik-Kalev Kotsari koduklubi Yokohama B-Corsairs (3-3) kohtus möödunud nädalal võõrsil kahel korral Kawasaki Brave Thundersiga (2-4) ning sai võidu ja kaotuse.

Reedene kohtumine võideti 87:80. Eesti koondislane mängis 30 minutit ning viskas selle ajaga 12 punkti (kahesed 5/8, vabavisksed 2/2), võttis 5 lauapalli, andis 3 kaaslastele resultatiivset söötu, pani ühe kulbi ja tegi 2 viga.

Laupäevases mängus tuli aga lisaajal vastu võtta 81:88 kaotus. 28 minutit mänguaega saanud Kotsar oli Yokohama paremuselt kolmas skooritegija ning kogus 13 punkti (kahesed 4/10, vabavisksed 5/9), 12 lauapalli, ühe korvisöödu ja 3 vaheltlõiget. Lisaks tegi eestlane 2 pallikaotust ning sai lõpuks kirja 5 viga, mis ta viimasel minutil pingile kukutasid. See oli Kotsari teine kaksikduubel Jaapani liigas.

Kawasaki poolel tegi kaasa ka endine Kalev/Cramo pallur Sacha Killeya-Jones, kes tõi neis mängudes vastavalt 13 ja 20 punkti.

HISPAANIA, Primera FEB

Jaan Puideti ja Gert Suvi koduklubi Valladolidi Real (1-3) jäi reedel Hispaania esiliigas võõrsil alla Burgose Tizonale (2-2) 85:94.

21 minutit mänginud Puidet viskas 4 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/4), hankis 5 lauapalli, andis ühe tulemusliku söödu, blokeeris 2 vastaste pealeviset ja tegi 3 viga. Mullu Tartu Ülikooli eest mänginud Davis Rozitis tõi Valladolidi kasuks 6 punkti ja 5 lauapalli. Suvi meeskonna koosseisu ei kuulunud.

ITAALIA, Serie A2

Itaalia esiliigas toimus eelmisel nädalal kaks mänguvooru. Mikk Jurkatamme tööandja Avellino (3-3) sai kirja võidu ja kaotuse. Kolmapäevases kohtumises alistati võõral väljakul Piacenza Assigeco (0-6) 92:83. Jurkatamm sai mänguaega 13 minutit, viskas 8 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/4, vabavisksed 2/2), võttis maha 6 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja ühe vea. Eelmise hooaja alguses Kalev/Cramos mänginud Desonta Bradford tõi kaotajatele 19 punkti.

Pühapäeval kaotati kodus 64:73 Forlile (4-2). Jurkatamm viibis platsil 23 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 9 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/4, vabavisksed 4/4), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. Endine Kalev/Cramo korvpallur Demonte Harper viskas vastaste kasuks 6 punkti.

Joonas Riismaa koduklubi Cantu (5-1) pikendas Itaalia esiliigas oma võiduseeria viiemänguliseks. Eelmisel kolmapäeval võideti võõrsil Veronat (3-3) 80:77. 16 minutit mänguaega saanud Riismaa viskas 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/1), võttis 2 lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ning sai kirja 4 viga.

Pühapäeval alistati jällegi võõral väljakul Livorno Libertas (2-4) 83:80. Riismaa mängis seekord 26 minutit, aga isiklikku punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/2, kolmesed 0/3). Eestlase arvele kogunes 5 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 2 viga.

EESTLANNAD VÄLISMAAL | Pokk aitas hea mänguga Poznani esimese liigavõiduni, Lass oli taas resultatiivne

Euroopas mängivatel Eesti naiskorvpalluritel oli individuaalselt küll üsna korralik nädal, aga naiskondlikult sai võidurõõmu tunda üksnes Mailis Pokk, kelle koduklubi Ponan avas Poola liigas võiduarve. Pokk ise oli võidumängus ka päris olulises rollis. Soomes on oma mängu käima saanud Kadri-Ann Lass, kuid nüüd on järgmiseks sammuks vaja aidata BC Nokia naiskond ka hooaja esimese võiduni. Platsil käisid ja punkte viskasid ka Greeta Üprus Saksamaal, Maaja Bratka Hispaanias ja Tea Adams naiste Eurocupi turniiril, vahendab Basket.ee.

POOLA, OBLK

Poola naiste kõrgliigas teenisid Mailis Pokk ja Poznan (1-2) tänavuse liigahooaja esimese võidu, kui kodusaalis mängiti 96:74 üle Bydgoszczi (0-3) naiskond.

Pikaaegne Eesti koondislane viibis väljakul 19 minutit ning kogus selle ajaga enda tiimis ühena kolmest naisest 16 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2), 2 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Lisaks Pokile viskasid Poznani poolel 16 silma veel ka Jovana Popovic ja Britney Jones, 15 punkti panustasid Agnieszka Skobel ja Zuzanna Puc. Kaotajate resultatiivseim oli Julia Drop 18 punktiga, Lauren Ebo lisas 13 silma ja 13 lauapalli.

32-aastane Pokk on Poola kõrgliigas tänavu senise kolme mänguga kirja saanud keskmiselt 20,3 minutit, 8 punkti, 2,7 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 61,5%, kolmestel 20% ning vabavisetel 100%.

Sel nädalal sõidab Poznan külla Lublinile (3-0), kes on hetkel Poola naiste kõrgliigas üks kahest kaotuset tiimist.

SAKSAMAA, DBBL

Saksamaa naiste kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Marburg (0-4) kahjuks taas vastu võtma kaotuse, kui kodusaalis jäädi 63:78 alla Osnabrückile (3-1).

Eestlanna viibis platsil 10 minutit ning viskas selle ajaga 5 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/6, vabavisked 2/2) ning hankis 2 lauapalli.

Marburgi resultatiivseimaks kerkis 19 punkti ja 5 lauapalli kirja saanud Hailey Leidel, Caitlyn Jones lisas 11 silma ja jagas 9 korvisöötu. Võitjate poolel viskas Kamilla Sughoff 20 punkti ja hankis 6 lauapalli ning Brianna Rollerson hiilgas 17 silma ja 19 lauapalliga.

30-aastane Üprus on Saksamaa kõrgliigas tänavusel hooajal nelja kohtumisega kirja saanud keskmiselt 17,3 minutit ning kogunud selle ajaga 5 punkti, 2 lauapalli ja 0,5 resultatiivset söötu. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 33,3%, kolmestel 18,8% ning vabavisetel 100%.

Järgmiseks vastaseks on Marburgil Saarlouis (2-2), kellega kohtutakse võõral väljakul.

SOOME, Korisliiga

Soome naiste kõrgliigas on Kadri-Ann Lass individuaalselt oma mängu kenasti käima saanud, aga BC Nokia (0-4) pole võidurõõmu veel maitsta saanud. Viimati jäädi võõrsil 88:104 alla ToPo (3-0) naiskonnale.

Eestlanna numbrid olid 27 väljakul viibitud minutiga 17 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 3/7, vabavisked 2/3), 7 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

BC Nokia poolel viskas Lassist ainsana rohkem punkte 19 silma kirja saanud Ellen Järvinen, Ebba Pekonen kogus 13 silma ja 5 resultatiivset söötu. ToPo poolel hiilgas Carmen Tyson-Thomas 31 punkti ja 17 lauapalliga (neist lausa 12 tulid ründelauast), Sarah Gates viskas 27 silma.

28-aastane Lass on Soome kõrgliigas tänavusel hooajal nelja kohtumisega kirja saanud keskmiselt 28,3 minutit ning kogunud selle ajaga 12,5 punkti, 7 lauapalli, 2,5 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja 1,5 viskeblokeeringut. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 35,7%, kolmestel 34,8% ning vabavisetel 85,7%.

Järgmises voorus on BC Nokial ees põhimõtteline vastasseis, kuna külla sõidetakse FoA (0-4) naiskonnale, kellel ainsana samuti seni tabelis ainult kaotused.

HISPAANIA, LF Challenge

Hispaania tugevuselt teises liigas pidid Maaja Bratka ja Zamora neljandas voorus vastu võtma selle hooaja esimese kaotuse, kui kodus jäädi 69:74 alla Paterna (1-3) naiskonnale, kelle jaoks oli see tabelisse esimeseks võiduks.

Eestlanna viibis väljakul 15 minutit ning kogus selle ajaga 7 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/3, vabavisked 3/3), hankis 5 lauapalli (neist 4 ründelauast), jagas 2 resultatiivset söötu, pani ühe kulbi ja tegi 3 isiklikku viga.

Zamora edukaimaks tõusis 21 punkti visanud ja 7 lauapalli kätte saanud Amaya Scott. Vaid seitsmekesi mänginud Paterna poolel viskas Irene Broncano 20 punkti ja Marta Llompart lisas 15 silma.

32-aastane Bratka on Hispaania tugevuselt teises liigas tänavusel hooajal nelja kohtumisega kirja saanud keskmiselt 17,3 minutit ning kogunud selle ajaga 7,3 punkti, 4 lauapalli ja 0,8 vaheltlõiget. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 53,3%, kolmestel 25% ning vabavisetel 100%.

Zamora järgmiseks vastaseks on nendega samal pulgal paiknev Estepona (3-1), kellega kohtutakse võõral väljakul.

SUURBRITANNIA, WBBL

Tea Adamsi kodunaiskond Caledonian Gladiators (0-2) jätkas mänge naiste Eurocupi sarja D-alagrupis, kui teise vooru matšis kaotati võõrsil 55:83 prantslaste BLMA (2-0) naiskonnale.

Kui avakohtumises Adams kaasa ei teinud, siis nüüd oli Eesti koondise tagamängija sündmuste keerises ning kogus 19 minutiga 7 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/5, vabavisked 2/2), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja 2 isiklikku viga.

Gladiatorsi resultatiivseimana viskas Katharine Tudor 10 punkti, Erin McGarrachan panustas 9 silma ja 8 lauapalliga. Võitjate poolel kogus Dulcy Mendijandeu 26 punkti ja 8 lauapalli, Nell Angloma lisas 15 silma ja 8 lauapalli.

Eurocupi alagrupiturniiri kolmandas voorus sõidab Gladiators külla Leedu naiskonnale Klaipeda Neptunas (0-2), kes sarnaselt neile pole võidurõõmu veel tunda saanud. Liigahooaega alustab Caledonian Gladiators 27. oktoobril, kui külla sõidetakse Sheffieldile.