fbpx
Close

EESTLASED VÄLISMAAL | Vene ja Hapoel võtsid võõrsil võimsa skalbi, Hermet lahkus Poolast ja Sutt Islandilt

-Siim-Sander Vene | Foto: fiba.basketball

Erinevate riikide korvpalliliigad on käimas ning korralik arv eestlasi on mängimas üle ilma laiali. Korvpall24 portaal kajastab käesoleval hooajal meie välismaal mängivate meeste tegemisi nädala kokkuvõtete formaadis ning kuna mängijaid on palju, siis teeme seda kolmes osas. Itaalias ja Hispaanias mängivad mehed saavad endale eraldi artiklid ning ülejäänud Euroopa liigade mehed ja ookeani taga mängiva Henri Drelli mängud paneme kokku kolmandaks looks.

Heas hoos on jätkuvalt nii Henri Drelli kui tema koduklubi, kes teenisid NBA G Liigas kindla võidu. Poolas pallinud Kregor Hermet pidas oma koduklubi eest viimase kohtumise ja lõpetas poolte kokkuleppel lepingu. Seega ei mängi käimasoleval hooajal Poolas enam ühtegi eestlast. 

Leedus palliv Kristian Kullamäe ja Panevežys said Eurocupis Veneetsialt valusa kaotuse, aga koduliigas saadi viies järjestikune võit. Iisraeli meistriliigas alistas Jeruusalemma Hapoel Siim-Sander Vene abiga võõrsil Euroliigas palliva Tel Avivi Maccabi. Islandi kõrgliigas lõpetas kaotusteseeria Martin Paasoja koduklubi Reykjaviki IR, kuid kaotusega pidi leppima Saimon Suti leivaisa. Saksamaa tugevuselt tugevuselt kolmandas liigas Ehingen Uhspringi ridades palliv Jorke Aavi koduklubi sai võidulisa.

scroll to top