Enamik mänguajast seitsme mehega tegutsenud Tartu andis Raplale lahingu, aga viimane võttis ikkagi oma

-Brandon Childress | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas toimus laupäeval üks mäng, milles Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Rapla Avis Utilitast. Kodumeeskond oli avaveerandil dikteerivam pool, mis ka 21:20 võideti. Poolajaks oli Rapla siiski kolme punktiga ette pääsenud ja edukas kolmas veerandaeg, kus lubati võõrustajatel vaid kümme punkti visata, viis Rapla otsustavaks neljandikuks 57:47 ette. Tartu püsis endiselt mängus ja korra suudeti ka kuue punkti kaugusele tulla, aga enamaks võimelised ei oldud.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Rapla Avis Utilitas 67:77 (21:20, 16:20, 10:17, 20:20)

Visketabavuses jäi Rapla 52% – 39% peale ja lauavõitlus võideti 36:35 (ründelaud 15:8 Tartule). Korvisööte andis Rapla rohkem 21:15, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 3. Pallikaotuseid kogunes Tartul 9, Raplal 8.

Brandon Childress viskas Rapla parimana 18 punkti ja võttis 8 lauapalli. Al-Wajid Aminu lisas 14 punkti ja 4 lauapalli ning Sven Kaldre järgnes 13 punktiga. Roberts Freimanis kogus 12 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Emmanuel Wembi tegi Tartu poolelt kaksikduubli 16 punkti ja 10 lauapalliga. Charles Barton tõi 12 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Oliver Suurorg lisas 12 punkti ja 4 korvisöötu. Robin Kivi nimele jäi 11 punkti. Mängus ei teinud kaasa Tomas Balciunas. Patrik Peemot platsile ei pääsenud ja Erki Urvik teenis mänguaega ligi kaks minutit. Avapoolajal sai vigastada veel 8 punkti visanud Hendrik Eelmäe, mis tähendas kokkuvõttes, et Tartu toimetas enamik matšist sisuliselt seitsme mängumehega.

“Tuleb tunnustada vastast. Nad panid mängu lõpuni päris hea protsendiga viskeid. Sundisime neid rasketele visetele ja mängisime agressiivselt – see oli võidu võti. Poolajal oli meil selge sõnum, et läheme samamoodi edasi ja anname endast kõik. Eks neil ole raske seis, eriti korvi all. Noored on meil tublid ja meil on ka päris palju neid. Kui keegi põhimeestest peaks ära kukkuma, siis on alati keegi võtta. Mul hakkab vorm vaikselt taastuma, oli pikk mängupaus. Hetkel on veel raske, aga läheb paremaks. Kindlasti on koroonaviirusest veel teatud jäljed sees, kopsud jooksevad ruttu kokku ja treeningutel on samamoodi. Täna oligi esimene kord, kus olin sajaprotsendiliselt olemas. Lihtsalt läheb veidi aega ja teen eraldi füüsist, et saada tippvormi,” rääkis Rapla Avis Utilitase mängija Saimon Sutt Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Korvpalli Meistriliigas jätkub pühapäeval, 14. märtsil, kui Pärnu Sadam võtab vastu TalTechi meeskonna.