fbpx
Close

FIBA koolituse läbinud Gregor Arbet: korvpall pole mul koppa ette visanud, pigem tahaks kogemusi edasi kanda

Avatar
-Gregor Arbet ja Henri Ausmaa FIBA Time-Out 2.0 koolituse lõpetamisel | Foto: Erakogu

Eesti rahvusmeeskonnas karjääri jooksul 156 kohtumist pidanud Gregor Arbet on teist hooaega toimetamas TalTechis spordidirektori ametikohal ning tundub, et endine tippkorvpallur on ka oma n-ö teist karjääri üles ehitamas enda poolt armastatud sportmängu ümber. Suvel lõpetas Arbet FIBA koolituse Time-Out 2.0, kus kogutud teadmised ja loodud sidemed aitavad tal oma koduklubi ja laiemas vaates kogu Eesti korvpalli edasi viia.

Korvpall24 rääkis Arbetiga legendaarses Kalevi spordihallis pikemalt juttu vahetult enne tänavuse hooaja ametlike mängude algust ning keskendusime just kõnealusele FIBA Time-Out 2.0 koolitusele ning palusime pikaaegsel korvpalluril selgitada põhilisi probleemkohti tippsportlaste tavaellu sukeldumisel. Proovime vastata küsimusele: kui palavalt armastatud tippkorvpallur leiab ühel hetkel, et prožektorid enam tema peale ei paista ja uues karjääris vanade teenetega läbi ei saa, siis mis mõtted pähe tekivad?

Mida kujutab endast FIBA Time-Out 2.0 koolitus, mille suvel lõpetasid?

Läbisin FIBA koolituse teise osa. Kokku hõlmab see kolme erinevat aspekti. Üks on mänedžmendi pool, teine ülikooli osa, mis on juhtimine ja äriline pool, ning kolmas mängijate nõustamine ehk kuidas mängijatega käituda. Kahjuks ainult üks koolituse etapp toimus kohapeal ja ülejäänud olid veebipõhised. Muidu pidi eelmisel suvel üks etapp toimuma Tšehhis ja teine Hollandis Amsterdamis. Sellel aasta oli suvel võimalik Strasbourg’i kohale minna. Tegemist oli hoopis teistsuguse kogemusega võrreldes online’iga – uued tutvused, lood kontakte ja kuuled erinevaid lugusid. Väga kihvt! Edaspidi saab ka klubi kasuks neid kontakte ja teadmisi mängu panna.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline