fbpx
Close

Igas elemendis parem olnud CSKA tegi Kalev/Cramole varajase jõulupaki

-Kyle Vinales | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

-Kyle Vinales | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidas pühapäeval selle aastanumbri sees viimase VTB Ühisliiga mängu, kui võõrustati Venemaa ja Euroliiga tippmeeskonda Moskva CSKA-d. Lõppskooriks kujunes 91:50 (31:10, 20:16, 23:14, 17:10) selge favoriidi CSKA poolt vaadatuna.

Kalevlased jäid 8:22 kaotusseisu ning avaveerandi lõppedes oli vahe 21 punkti. Teise veerandaja järgselt oli seis 26:51 ja viimase neljandiku alguseks 40:74. Külaliste hoog ei peatunud ja ülejäänud kümne minutiga ning lõpuvile kõlades oli kodumeeskond 41-punktilise kaotuse tunnistajaks. Visketabavuses jäi CSKA peale 53% – 29% ning lauavõitlus võideti 44:31 (ründelaud 10:9 Kalev/Cramole). Korvisööte andis CSKA rohkem 26:9 ja pallikaotuseid tegi Kalev/Cramo rohkem 12:8.

Daniel Hackett viskas CSKA parimana 13 punkti. Joel Bolomboy lisas 12 ja Andrei Vorontsevitš 10 silma. Janis Strelnieks, Mike James ja Kosta Koufos tõid kõik võrdselt 8 punkti.

Kyle Vinales kerkis Kalev/Cramo resultatiivseimaks 14 punktiga. Kristjan Kitsing järgnes 8 punktiga ja 6 punkti said kirja Martin Dorbek ning Martin Paasoja.

“Olen tulemusega loomulikult rahul, aga kerge pole kunagi. Õnnitlen meeskonda, et tulime mängule tõsise lähenemisega. Häid jõule ja head saabuvat uut aastat kõigile! Aitäh publikule, kes suurepärase atmosfääri lõi,” ütles Moskva CSKA peatreener Dimitris Itoudis Kanal 12-le antud intervjuus. “Euroliiga on meile, nagu maraton ja raske liiga. Iga mäng on nagu play-offis ja kedagi ei saa alahinnata,” vastas kreeklasest juhendaja Euroliigat puudutavale küsimusele, kus kümne võidu ja viie kaotusega paiknetakse 18 meeskonna seas viiendal kohal. Alles reedel oldi võõrsil vastamisi Istanbuli Anadolu Efes’iga ning Mike Jamesi viskest saadi 81:80 võit.

“Täna ma seda lahingut kahjuks ise ei näinud. Ise tunnen, et isegi CSKA vastu, kes on Euroopa tipptiim, oleksime kodus rohkemaks võimelised. Ei tea, mis täna juhtus – kas läksime liiga pehmelt peale ja andsime initsiatiivi neile kätte. Kui sa sellisel võistkonnal lased hea tunde kätte saada, siis on neid raske pidurdada. Eks meil see aasta on nii läinud, et kui oleme hästi visanud, siis on ka head mängud ja head võidud tulnud. See näitabki, et me polnud täna otseselt mängus sees. Andsime neile liiga kergelt olukordi ja ise ei realiseerinud ära, asjad peavad tasakaalus olema. Eks eelmise aasta võistkond on ka palju muutunud ja välismaalased ikkagi kõik uued. Peas on siiski see mõte, et kõiki mänge läheme võitma, ükskõik, kelle vastu. Ainus loogiline seletus on see, et häälestasime end üle. Teadsime, et neil on nädala jooksul neljas mäng ja mängime kodus. Olime häid võite saanud ja võib-olla see kammitses. Täna me ei mänginud hästi,” rääkis BC Kalev/Cramo mängujuht Sten-Timmu Sokk.

Kalev/Cramole oli see viie võidu kõrvale seitsmendaks kaotuseks, millega asutakse turniiritabelis 13 meeskonna seas üheksandal kohal, CSKA (9-3) jätkab teisel positsioonil. VTB Ühisliigas on Kalev/Cramo taas võistlustules 5. jaanuaril, kui võõrustatakse Stelmeti Zielona Gora tiimi.

scroll to top