fbpx
Close

INTERVJUU | Giedrius Gustas: Andres Sõber mõistis inimestevahelise suhtluse olulisust ja korvpalli

-Giedrius Gustas | Foto: Siim Semiskar

Läbi aastate üks tituleeritumaid võõrleegionäre Eesti liigas on kahtlemata olnud leedulasest mängujuht Giedrius Gustas, kes karjääri üsna lõpuaastatel mängis hooajal 2013/14 Rakvere Tarvas. Kohe oma esimesel profihooajal Kaunase Žalgirise pingimehena 1999. aastal Euroliiga võitjaks kroonitud Gustas teenis hiljem Leedu koondislasena 2003. aastal Euroopa meistritiitli ning 2007. aastal EM-pronksi.

Oma Rakvere hooajal 33-aastasena Eesti meistriliigas 39 mänguga keskmiselt 29,3 minutit, 13,6 punkti, 4,3 lauapalli, 4,6 resultatiivset söötu ja 1,8 vaheltlõiget kirja saanud Gustas töötas pärast tossude varna riputamist episoodiliselt Alytuse klubis abitreenerina ning tegutses seejärel Leedu korvpalliliidus nõukogu liikmena ja Leedu naisteliiga juhina.

Korvpall24 võttis hetkel uusi tööalaseid väljakutseid otsiva ning ennast intervjuus ka Eesti korvpalliliidule appi pakkunud Gustasega ühendust, et rääkida mõningate üldiste teemade kõrval ka tollest hooajast Tarvas. Uurisime, kui palju Gustas sellest aastast mäletab ning kui paljude endiste meeskonnakaaslastega ta senini suhtleb. Lisaks saame teada, kes on Gustase hinnangul Eesti ja Leedu läbi aegade parimad mängujuhid.

scroll to top