INTERVJUU | Profikorvpalluri argipäev Egert Halleri näitel: paned küll 4/6 kolmeseid, aga pärast mängu räägitakse pisieksimustest kaitses

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Mullu Rakvere Tarva tagaliinis kõigi vastaste sekka kolmestega hirmu ja kaost külvanud Egert Haller otsustas tänavuse hooaja eel astuda karjääris olulise sammu edasi ning liituda BC Kalev/Cramo meeskonnaga. See tähendas, et kolmesesnaipril tuli omaks võtta varasemaga võrreldes täiesti teine roll – puhas viskespetsialist, kes peab pingil iga hetk valmis olema, et limiteeritud minutitega oma visked kotti panna.

Kui VTB Ühisliigas pole Kalevi peatreener Roberts Štelmahers Hallerile hooaja esimeses pooles eriti mänguminuteid leidnud, siis Paf Eesti-Läti liigas on Haller 14 matšis keskmiselt 15,3 minutiga kogunud 7,9 punkti ja 1,9 lauapalli. Seejuures on ta oma peamise ülesandega saanud suurepäraselt hakkama, kuna mehe kolmeste tabavusprotsent on 50,8.

Korvpall24 portaal kutsus Halleri jutule pärast 9. jaanuari 92:66 võidumängu Rapla Avis Utilitase vastu, kus veidi üle 19 minuti väljakul viibinud viskav tagamees süttis teisel poolajal ühel hetkel nii kuumaks, et kerkis kohtumise lõpuks 16 punktiga kalevlaste poolelt paremuselt teiseks skooritegijaks.