fbpx
Close

INTERVJUU | Vasakukäeline snaiper Wes Van Beck teab, kuhu ta tuli: mulle räägiti Kalev/Cramo ajaloost ja võiduhimust

-Wes Van Beck | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo tänavuse hooaja nelja leegionäri hulka kuuluv 26-aastane ameeriklane Wes Van Beck on toodud tugevdama meeskonna tagaliini. Oma teekonda Ameerikas alustanud 192 cm pikkune korvpallur on pallinud ka NBA tütarliigas South Bay Lakersi meeskonnas, mille järel suundus ta mängima Kolumbiasse. Seejärel maandus mees eelmiseks hooajaks Hispaaniasse ning eesootavaks hooajaks tegi üheaastase lepingu Kalev/Cramoga.

Korvpall24 portaal kohtus Wesiga päev enne Milano korvpallipeo algust neljapäevaõhtuses saalitrennis Kalevi spordihallis, kus õnnestus ka veidi treeningut pealt vaadata. Treeningut viis läbi abitreener Brett Nõmm ning kõrvalt vaadates jäi positiivselt silma meeskonna hea keemia viis viie vastu mängus. Intervjuu avaldamise hetkeks on korvpallisõpradel olnud juba võimalus Van Becki näha ka mõnes treeningmängus ning vasakukäelise viskaja kohta on esimene pilt ees. Äsja Kalevi spordihallis toimunud kontrollturniiril viskas Van Beck Salon Vilpase vastu 18 punkti (kolmesed seejuures 5/6) ja Tallinna Kalev/Audentese korvi ladus 20 punkti.

Van Beckiga tehtud intervjuus arutasime lahti erinevad etapid Wesi korvpallurikarjääris ning võrdlesime erinevusi Ameerika ja Euroopa korvpalli vahel. Uurisime, kuidas on läinud kohanemine Eestis ja sulandumine meeskonda, kui kaks meeskonnakaaslast, peatreener ning üks abitreeneritest olid tol hetkel toimetamas Eesti koondisega. Lisaks avaldas Wes mängija, kes siiamaani talle parima mulje on jätnud.

scroll to top