fbpx
Close

INTERVJUUD | Rahvaliiga pronksimäng kubises kõrgliigakohtunikest ja -treeneritest. Mis neid väljakule tõmbab?

-Brett Nõmm | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli liigapüramiidis kõrgliiga, esiliiga ja teise liiga järel kõige laiemaks astmeks olevas Optibet Rahvaliigas mängis tänavusel hooajal suur hulk kõrgemal tasemel toimetavaid treenereid ja kohtunikke, kellest huvitaval kombel suur hulk sai lõpuks kokku Põhja regiooni II divisjoni pronksimängul.

Rehpol/Palliklubi tuli kolmanda koha mängus avaveerandi 12:31 kaotamise järel Puhhide vastu raskest seisust välja ning võttis pronksi 88:84 võiduga. Pronksitiimis mängisid teiste seas kõrgliigakohtunikud Alex Talisainen, Madis Allik ja Indrek Kelement. Puhhide liidriteks olid kõrgliigakohtunik Ivo Kitsing ja Tallinna Kalevi meeskonna treener ja endine meistriliiga korvpallur Brett Nõmm. Puhhide nimekirjas oli üles antud ka TalTechi peatreener Alar Varrak, aga tema tänavu platsile ei jõudnud.

Eespool mainitud mehed tegid pronksikohtumises ka väga head esitused. Erandiks oli Madis Allik, kes aga sai “boonusauhinnaks” jalatrauma tõttu visiidi EMO-sse. Nõmm kogus 24 punkti ja 10 resultatiivset söötu, Kitsing 26 silma, 6 lauapalli ja 5 söötu, Talisainen tõi 18 punkti ja 5 söötu ning Kelement 13 silma. Korvpall24 tegi intervjuud treener Brett Nõmme ja kohtunike Alex Talisaineni ja Ivo Kitsinguga, et uurida, miks nad harrastajate tasemel kossu mängivad ning kas nende amet tahab ka mängides platsile n-ö kaasa tulla.

scroll to top