fbpx
Close

Jaan Puidet juhtis Väike-Maarjas võistkonna Linnujalad kopsaka auhinnarahani!

-Linnujalad | Foto: Siim Semiskar

-Linnujalad | Foto: Siim Semiskar

Eesti 3×3 korvpallisari jätkus laupäeval Väike-Maarjas, kus mängijate motiveerimiseks olid välja pandud kopsakad auhinnarahad. Esikohamedalid ja sellega kaasnevad 700 eurot viis koju võistkond Linnujalad, kus publiku hinnangul kerkis parimaks mängumeheks Jaan Puidet.

Eelmisel aastal meie 3×3 MM-koondises mänginud Puideti kõrval mängisid Riho Suija, Roland Prii ja Joonas Ollisaar ning tiim läbis kogu turniiri ehk viis mängu kaotuseta.

Poolfinaalis lülitas Linnujalad 19:15 konkurentsist tugeva Venemaa tiimi Piter ning finaalis saadi 15:11 jagu meeskonnast Last Kings (Joosep Indermitte, Andreas Märtson, Gaspar Bibikov ja Silver Jurno). Hõbedatiim ei pidanud liiga palju kurvastama, sest viis auhinnaks koju 400 eurot.

Last Kings küttis oma poolfinaalis 18:6 sauna Oliver Metsalu juhitud Davaj Ladna tiimile, kes veerandfinaalis üllatas 16:15 Seapea meeskonda. Veerandfinaalis lõppes ka meistriliigakogemusega mängijate Kristen Meisteri, Martin Jurtomi, Romet Käämeri ja Tom Kaldre teekond, kui nime all Digiprint mänginud võistkond kaotas 8:16 just Piteri tiimile, kes lõpuks sai kolmanda koha ja sellega kaasnevad 300 eurot.

“Rahaline auhind on alati väga hea võita,” naeris Linnujalad tiimi liider Jaan Puidet pärast autasustamist Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus. “Sõbrad kutsusid mind ja ma tulin kaasa elama. Ma tõesti ei oodanud, et me selle ära võidame ning kõik mängud olid väga tasavägised. Turniir oli väga hea ja taseme poolest mulle meeldis.”

Mitmel 3×3 etapil Puidetit sel suvel veel näha võib? “Ma ei tea, saime nüüd Tallinn Openi pileti,” muigas mängumees. “Võib-olla seal kohtume, aga ma pole kindel. Hooaja lõpp oli selline nagu ta oli, et play-offi mängisin vigasena. Kui saalis mõni turniir peetakse, siis osalen või Martin Dorbek mind Illustesse mängima laseb, siis sinna lähen ka. Aga rohkem väga ei usu.”

Väike-Maarjas mängijatele mõnusa elamuse pakkunud korraldajate poolelt kommenteeris Thomas Tammus, et nende jaoks oli positiivne, et võit Eesti poistele jäi. “Rahul oleme sellega, et nii palju kõrge tasemega tiime tuli kohale – nii meistriliigamängijatega tugevdatud võistkonnad kui külalised Venemaalt. Suured tänud ka publikule ning toetajatele, kes tänavu olid nii helded, et panid välja korralikud auhinnarahad mängijatele ning ka publikuauhinnad,” rääkis ka ise platsil käinud mees.

Tammus lubas, et järgmisel aastal toimub turniir taas ning selleks ajaks on lubanud omavalitsus ehitada Väike-Maarjasse korraliku väliväljaku, kus tänavakorvpalliturniir toimuma saab. “Siis tahame veel suuremalt ette võta ja ka noored kaasata,” lisas Tammus.

Väike-Maarja turniiri toimumisele panid toetajatena õla alla: Viru Seeme OÜ, Reinpaul OÜ, BGM Ehitus OÜ, OÜ Joosand, Simuna Ivax OÜ, Aksel VA OÜ, Antaares AS, Woodspaintball, Ergo Eesmäe, Andres Kaevu, Ilves Transport OÜ, Pandivere L.T, Ralfi Veosed OÜ, Exitom OÜ.

scroll to top