fbpx
Close

Jackson ja Coleby lahkuvad Cramost, asemele tuleb ameeriklasest skoorimasin

-Kyle Vinales | Foto: fiba.basketball

-Kyle Vinales | Foto: fiba.basketball

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond on tagaliinis tegemas vangerdust, kui Antino Jackson lahkub ning asemele palgatakse 27-aastane ja 185 cm pikkune Kyle Vinales. Lahkumas on ka mõlemad tsentrid, kui Dwight Coleby teenetest loobutakse ning Zach Smith läheb katkise käega USA-sse operatsioonile.

“Nii Antino kui Dwight Coleby on mingil hetkel lennujaama poole teel,” kinnitas Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok Korvpall24.ee portaalile. “Jackson oli tubli poiss, aga treeneritele jäänud mulje kohaselt polnud ta veel valmis sellisel tasemel meid mängujuhina aitama,” lisas Reinbok meeskonnast lahkuva noormehe kohta.

Asemele tuuakse tagaliini aga mees, kes peaks olema hea viskaja ning suutma skoori teha. Kyle Vinalese näol on tegu kunagise eduka kolledžikorvpalluriga, keda edasine karjäär on viinud erinevatesse eksootilistesse liigadesse.

Aastatel 2011-14 mängis Vinale Central Connecticuti ülikoolis ning viskas kolmel hooajal keskmiselt 19,2 punkti, jagas 3,9 resultatiivset söötu ja hankis 1,9 lauapalli.

Sealt edasi on Vinales pallinud Puerto Rico, Tuneesia ja viimati Küprose liigades. 2015. aastal valiti tagamees Tuneesia liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks, kui kogus keskmiselt 22,4 punkti ja 6 söötu. Samal aastal tuli ta ka riigi meistriks.

Mullu pallis Vinales 14 mängu Küprose meeskonnas Larnaca AEK, kes kogus keskmiselt 27 minutiga 17,1 punkti, 2,6 lauapalli ja 2 söötu. Meeskond lõpetas hooaja teise kohaga, kui finaalis kaotati 1-3 Keravnose tiimile.

“Vinales on hea viskaja ning täitsa okei pallikäsitsusega. Ta on kiire tagamees, kes on tänapäevane combo guard ning klassifikatsiooni järgi pigem 2-1. Ehk siis number kaks, kes võimeline ka mängujuhi kohta täitma,” selgitas Reinbok. “Ootamegi, et ta suudaks skoori teha ning vajalikel hetkedel ka mängujuhtimise üle võtta.”

Kontrollmängus Kaunase Žalgirise vastu käeluu murdnud Zach Smithi saatus on endiselt veel lahtine, kuna Reinboki sõnul otsustas mees minna kodumaale. “Järeluuringutel selgus, et käsi vajab operatsiooni ja siis oli mängija jaoks otsustamise koht, kas ta teeb lõikuse Eestis või USA-s. Praeguse seisuga sõidab ta operatsioonile ja esmasele järelravile Ameerikasse. See on kogu info, mis ma anda saan,” avaldas Reinbok lõpetuseks.

Mäletatavasti hiljuti teatas Kalev/Cramo ka briti Ryan Richardsi palkamisest, kes peaks meeskonna juurde jõudma sel nädalal.

scroll to top