Jõesaar ja Kitsing vedasid Kalev/Cramo Ühisliigas vägeva võiduni

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli VTB Ühisliigas sai BC Kalev/Cramo reedel kodusaalis järjekordse väärtusliku võidu, kui 94:87 (16:24, 32:13, 22:22, 24:28) alistati tabelis lausa teisel kohal paiknenud Krasnojarski Jenissei.

Kuigi kalevlased kaotasid avaveerandi koguni kaheksa punktiga, tuldi teisel perioodil mängu tagasi ning 32:13 veerandaja võit viis kodumeeskonna 11 punktiga juhtima. Mängu teisel poolajal kulges skoor tasavägiselt kuni viimase paari minutini, kui Jenissei suutis vägisi lähemale tulla. Neljast punktist ligemale Venemaa klubi meie õnneks aga ei saanud.

Kalevi poolel tegid rünnakul suurepärase esituse Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing, kelle arvele kogunes vastavalt 23 ja 22 punkti. Kitsing tabas seejuures kolmeseid 5/7 ja Jõesaar hankis 13 lauapalli. Kyle Vinales kogus 15 punkti ja 7 resultatiivset söötu ja Aigars Škele kogus 13 silma ja 6 lauapalli.

Jenissei parimaks tõusis lõpus kolmestega mängu elevust toonud Davion Berry 27 punktiga, Denis Zahharov viskas 13 silma ja Tomislav Zubcic kogus 12 silma ja 9 lauapalli.

“Tublid olime. Kontrollisime pallikaotusi ja saime asjadega enam-vähem hakkama. Esimene veerandaeg oli rabe ja ei saanud kohe asja käima. Aga saime järje peale, juhtima minna ja hoidsime seda lõpuni,” sõnas mängujärgses teleintervjuus Janari Jõesaar.

“Ma arvan, et rahvas sai piletiraha eest väga hea etenduse. Meile väga hea võit pärast Minski kaotust, mis andis meile usu tagasi, et võime head korvpalli mängida. Rünnakul olime kõik mängus sees, suutsime vastased ründelauast eemale hoida ja palli kontrollida,” analüüsis kogenud Kristjan Kangur.

Pärast kümmet mängu on Kalev/Cramol Ühisliigas võrdselt viis võitu ja viis kaotust. Sellega ollakse võiduprotsendilt kuuendal kohal.

Kalev/Cramol on VTB Ühisliigas detsembris ees veel kaks väga magusat mängu – 15. detsembris sõidetakse külla Moskva Himkile ja 22. detsembril võõrustatakse Saku Suurhallis Moskva CSKA-d.