Kahe põhimängijata Kalev/Cramo alistas põnevusmängus Nižni-Novgorodi

-Marcus Keene | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

Kolmapäeval pidas BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga hooaja eelviimase kohtumise, võttes koduses Kalevi Spordihallis vastu tabeli viienda Nižni-Novgorodi meeskonna. Cramo hea hoog jätkus ka täna, kui võitlusliku otsustava veerandajaga võeti napp 86:84 (25:22, 16:22, 18:20, 27:20) võit.

Marcus Keene`i kaheksa punkti toel alustas Cramo 10:3 avaspurdiga, ent peagi võtsid külalised kerge initsiatiivi endale, minnes 22:19 juhtima. Kalevlased lõpetasid veerandaja kolme järjestikuse korviga ning jäid veerandaja lõpuks kolme punktiga plussi (25:22).

Teisel veerandajal jõudsid Nižni klubi mängijad vedada külalised kuue punktiga juhtima (44:38), millele Kregor Hermet vastas 4 sekundit enne poolajavilet kaugviskega, vähendades väljakuperemeeste kaotusseisu kolmele punktile. Lisaks vigastusest kosuvale Janari Jõesaarele mängis Cramo ka ilma Janis Kaufmanise, Tanel Kurbase ning Maurice Kempita, viimane käis väljakul küll vaid 31 sekundit. Cramo punktides viskasid lõviosa Keene (16) ja Chavaughn Lewis (10).

Kolmas mänguperiood jätkus külaliste mõnepunktilises eduseisus, kus suurimaks vaheks jäi seitse silma. Marques Towns tõi kolmese järel Cramo punkti kaugusele (59:60), ent Nižni vastas kahe korviga, minnes otsustavale kümnele minutile vastu 5-punktilises paremuses.

Ilja Platonovi viis järjestikust punkti kasvatasid külaliste edunumbrid kahekohaliseks (69:59), kuid Keene tõi järgneva seitsme minutiga 10 punkti, viigistades kohtumise 2.06 enne lõpuvilet (76:76). Lõpuminutitel tabas tähtsa kaugviske Martin Dorbek, kes vormistas koos Hermetiga vabavisetest võiduks vajaliku lõppskoori.

Marcus Keene viskas üleplatsimehena 31 punkti (kolmesed 5/8) ning jagas 7 korvisöötu. Parima +/- näitajaga (11) Martin Dorbek lisas 13 silma. Chavaughn Lewise arvele jäi 12 punkti. Lauas mehiselt võidelnud Devin Thomas noppis 8 punkti kõrvale koguni 17 lauapalli (7 ründest). Marques Townes tõi algviisiklasena 9 silma.

Külaliste resultatiivseimaks kerkis Timofei Gerasimov 17 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisööduga. Puhkuseta mänginud Jevgeni Baburin sai 14 punkti ja 11 korvisööduga kirja kaksikduubli. Ilja Platonov kogus 14 punkti, 7 lauapalli (kõik ründest) ning 5 vaheltlõiget. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Andrei Vorontshevitš (visked 4/18), Aleksandr Gankevitš ja Alexandre Gavrilovic, kes kõik viskasid 10 silma.

Kalev/Cramo (8-15) kindlustas võiduga 10. kohta ning sõidab hooaja viimaseks kohtumiseks Krasnojarskisse, kus 25. aprillil kohtub sealse Jenisseiga (6-16).