fbpx
Close

Kahel viimasel minutil Rapla punktideta jätnud Rakvere tuli kaotusseisust välja ja naaseb võõrsilt võidukalt

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval üks mäng, milles Rapla Avis Utilitas võõrustas Rakvere Tarva meeskonda. Külalised alustasid kohtumist paremini, kuid poolajaks oli Rapla end kolme punktiga ette rebinud. Tasavägine mäng jätkus kolmandal veerandajal ja viimast neljandikku alustati kodumeeskonna 56:53 juhtimisel. Rakvere tegi aga seejärel 6:0 spurdi ja haaras kerge initsiatiivi, kuid Rapla püsis lõpuminutiteni ühe viske kaugusel. Seisult 65:66 enam Raplal palli läbi korvirõnga saata aga ei õnnestunud ning Rakvere viskas lõpetuseks seitse vastuseta punkti. Tallinna Kalev/TLÜ ja Pärnu Sadama vaheline Paf Korvpalli Meistriliiga kohtumine jäeti positiivse koroonajuhtumi tõttu ära.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas 65:73 (18:22, 19:12, 19:19, 9:20)

Visketabavuses jäi Rapla 44% – 41% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 38:35 (ründelaud 14:9). Korvisööte andis Rapla rohkem 18:13, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 9:8. Pallikaotuseid kogunes Raplal 17, Rakverel 13.

Egert Haller viskas Rakvere parimana 18 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Devin Harris lisas 13 punkti ning 13 punkti ja 7 korvisöötu jäi Kristaps Gluditise nimele. Tormi Niits kogus 9 punkti ja 5 lauapalli ning Riley Hayes järgnes 8 punkti ja 12 lauapalliga.

Brandon Childress oli Rapla resultatiivseim 17 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisööduga. Roberts Freimanis lisas 13 punkti, 5 lauapalli ja tegi 4 vaheltlõiget. Al-Wajid Aminu tõi 10 punkti ja Shaquille Doorson sai kirja 8 punkti ning 10 lauapalli.

“Võit tuli. Ei ütleks et vedas, vaid kogu võistkonnalt oli küllaltki soliidne mäng. Kaitses tegime hea mängu. Suutsime vastaste liidreid ohjes hoida. Võistkondlik võit, suutsime viskekohad välja mängida. Kuna end nädal aega tagasi meeskonna juures polnud, siis eelmise kaotusmänguga seotud muudatusi ei oska välja tuua, aga laias laastus eks me teame vastaseid, kellega korduvalt peame mängima ja mida nad teevad. Võidab see, kes suudab end paremini häälestada ja kes paremini õnnestub,” rääkis Egert Haller Inspira vahendusel antud intervjuus.

Keda peatreener Juris Umbraško käskis vastastest kõige enam kinni võtta? “Eks igal ühel on oma ülesanne, kellel tuleb silm peal hoida. Rapla pikad käivad agressiivselt lauas ja korvi all on võimsad. Sealt peame meie, lühikesed, oma pikkadele tuge andma. Childressi puhul pidime teda sundima võtma mitte talle kõige tugevamaid viskeid ja mitte teda nii hoogu lasta. Saimon Suti kohta ei teadnudki, kas ta mängib. Seega igal ühel on omad asjad, kõike ei taha kaamera ees välja öelda,” vastas Haller.

Rakvere on viimasel ajal saanud mitu head võitu, kui alistatud kahel korral turniiritabeli teine Pärnu Sadam. Seejärel järgnes aga kaks kaotust vastavalt Tartu Ülikool Maks & Mooritsalt ning Raplalt. Millest selline kõikumine? “Raske ühest põhjust tuua, aga arvan, et oleme selline jookse-viska võistkond. Kui visked kukuvad suure hurraaga, siis on hästi, vastasel juhul peame mujalt leidma kohtasid,. Osad mehed on ka poolprofessionaalse staatusega ja eks see kokkumäng on nii, et mõni päev on olemas, mõni päev mitte.”

Hiljuti sai selgeks, et ligi kuu aega tagasi Rakverega liitunud Rihards Kuksiks lahkus meeskonnast ja pallib nüüd BK Ogres. “Vahet pole, kas tuleb väga hea mees või mitte nii hea mees. Eks ta lööb asju ikka sassi. Esimesel mängul pani ta viskeid kotti ja kõik oli hästi. Eks tal see vorm oli ka selline, et kui vise ei kukkunud, siis nii abiks ta meile polnud. Igatahes on tegu klassiga mehega ja edu talle Ogres. Teised peavad meil nüüd pead tõstma,” ütles Haller.

Eesti meeste korvpallikoondisega Permis EM-valikturniiri “mullis” viibimise kohta ütles Haller järgmist: “Kindlasti andis see head enesekindlust ja kõrgetasemelist korvpalli sai näha lähedalt. Sten-Timmu Sokuga nädal aega treeningul võib võrduda mõnele kogu hooaja treeningutega.”

Pühapäeval, 28. veebruaril on Paf Korvpalli Meistriliigas kohtumas TalTech ja Tartu Ülikool Maks & Moorits.

scroll to top