Kahes viimases mängus kaotajaks jäänud TalTech võttis nüüd täisrivistusega olulise võidu

-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti pühapäeval ära üks mäng, milles TalTech võõrustas Rakvere Tarva meeskonda. Rakvere alustas kohtumist kolme järjestikuse tabava kaugviskega, aga avaveerand võideti siiski vaid punktiga. Teisel veerandajal oli TalTech selgelt parem ning poolajaks juhtis kodumeeskond 41:32. Rakverel õnnestus viimaseks neljandikuks vahet vähendada ning 5.22 enne lõpuvilet tegi Sten Saaremäel kaugviskest seisuks 71:73. Lõpusekundid kulgesid eriti pingeliselt, aga TalTech hoidis edumaad ja sai lõpuks raske 90:85 võidu kätte.

TalTech – Rakvere Tarvas 90:85 (20:21, 21:11, 24:28, 25:25)

Visketabavuses jäi TalTech 46% – 41% peale ja lauavõitlus võideti 43:37 (ründelaud 18:17). Korvisööte andis Rakvere rohkem 21:20, vaheltlõikeid tegi enim TalTech 6:4. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 10, Rakverel 12.

Oliver Metsalu viskas TalTechi parimana 16 punkti ja võttis 3 lauapalli. Sander Viilup lisas 15 punkti ja 3 korvisöötu ning Erik Keedus 13 punkti ja 5 lauapalli. Kristjan Kangur tõi 11 punkti ja hankis 9 lauapalli ning Karl Andres Matute Perner sai kirja 10 punkti ja 7 lauapalli.

Kristaps Gluditis ja Tormi Niits olid Rakvere resultatiivseimad võrdselt 18 punktiga, kellest esimene andis veel 5 korvisöötu ning viimane võttis 9 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Egert Haller ja Sten Saaremäel järgnesid 12 punktiga ning Devin Harrise nimele jäi 11 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud kolmapäeval, 27. jaanuaril, kui BC Kalev/Cramo võtab vastu Rakvere Tarva ja Pärnu Sadam on vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga.