Kaitses korrektuurid teinud Rakvere kukutas Gluditise ja Harrise eestvedamisel viimasel veerandajal TalTechi

-Kristaps Gluditis | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliiga teisipäeval toimunud esimeses play-off mängus võõrustas Rakvere Tarva meeskond TalTechi. Külalised olid kohtumiseks paremini valmis ja avaveerandiga haarati kümnepunktiline eduseis. Rakvere suutis korviderohke teise veerandaja enda kasuks kallutada, kuid poolajaks oli endiselt TalTech peal. Viimase neljandiku alustuseks oli Rakvere vaid minimaalses eduseisus ning edasi lagunes TalTech täielikult. Kümne minutiga viskas TalTech kõigest viis punkti Rakvere 17 vastu ja kokkuvõttes teenis kodumeeskond 86:75 võidu.

Rakvere Tarvas – TalTech 86:75 (19:29, 30:27, 20:14, 17:5)

Visketabavuses jäi Rakvere 47% – 43% peale ja lauavõitlus võideti 40:28 (ründelaud 12:9). Korvisööte andis Rakvere rohkem 15:9, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 5. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 13, TalTechil 8.

Kristaps Gluditis viskas Rakvere parimana 22 punkti ja sai kätte 4 lauapalli. Devin Harris lisas 20 punkti, 7 lauapalli ja 9 korvisöötu. Tormi Niits tõi 9 punkti, võttis 7 lauapalli ja tegi 3 vaheltlõiget. Selles mängus ega järgmistes ei saa kaasa teha Egert Haller.

Toomas Raadik kogus TalTechi poolelt 16 punkti ja hankis 4 lauapalli. Ralf Küttis järgnes 11 punktiga ning võrdselt 10 punkti said kirja Sander Viilup ja Oliver Metsalu, kellest viimane võttis veel 7 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Mängus ei teinud põhimeestest kaasa Indrek Kajupank.

“Mitte midagi lihtsat ei antud. Näitasime teisel poolajal sisu ja jõuga saime võidu kätte. Esimene poolaeg oli meil rünnakul kõik hästi, aga kui kaitses lasta 56 punkti panna, siis seda on palju. Rääkisime, et kaitses peame rohkem survet peale panema ja sellega täna see võit tuli. Tanel Sokk on neil palliga kõige ohtlikum. Suutsime temal kätt vahel hoida ning sellega saime hakkama. Oleme rünnakutiim, kõik teavad seda. Play-off’is võidad kaitse pealt. Kui kaitses lased rohkem panna, siis ei võida. Isolatsioonid jätavad jälje küll. Oleme istunud kaks korda vist isolatsioonis. Esimesed kaks või kolm mängu polnud päris see, aga täna oli esimene poolaeg lõbus. Sama moodi tuleb järgmises mängus mängida,” rääkis Tormi Niits Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Korvpalli Meistriliigas toimub päeva teine play-off mäng Rapla Avis Utilitase ja Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vahel. 24. aprillil on TalTech võõrustamas teises veerandfinaalmängus Rakvere Tarvast.