Kaksikduubli teinud Metsalu vedas rabeda teise poolajaga TalTechi võidule, Valga-Valka suutis Valmierale lahingu anda

-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus pühapäeval kaks mängu, milles TalTech võttis raske võidu Latvijas Universitate’i üle ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits pidi leppima kaotusega Valmiera Glass VIA vastu.

TalTech – Latvijas Universitate 85:73 (28:16, 25:17, 17:26, 15:14)

TalTech asus kohtumist 9:2 juhtima ja veerandaja lõpus tehti veel 6:2 spurt, millega haarati 28:16 eduseis. Leemet Böckler ja Joonas Järveläinen suurendasid kolme minutiga kahe peale vahe 16 punktile ja 4.31 enne poolajale minekut viis Böckler omad kaugviskest 48:23 juhtima. Külalised vastasid küll 8:3 spurdiga, aga puhkepausile minnes oli seis 53:33.

Kolmandal veerandajal tõi Läti klubi ikkagi põnevuse tagasi, kui kolme ja poole minutiga oli kaotusseis vähenenud 12 punktile ning 2.39 enne viimase veerandaja algust olid TalTechi edunumbrid vaid 62:55. Neljandaks veerandajaks suutis kodumeeskond küll 11-punktilise eduseisu tagasi saada, aga Anrijs Miska lähiviskest pääses Läti Ülikool 5.16 enne lõppu kuue punkti kaugusele. Otsustavatel hetkedel kaks järjestikust korvi toonud Oliver Metsalu aitas TalTechi eduseisu kasvatada 79:69 peale ning ülejäänud 1.37 jooksul vastased enam ohtlikuks ei muutunud.

Visketabavuses jäi Läti Ülikool 43% – 36% peale ning lauavõitlus võideti 42:38 (ründelaud 15:8 TalTechile). Korvisööte andis Läti Ülikool rohkem 17:16 ja pallikaotuseid kogunes TalTechil 10, Läti Ülikoolil 21.

Oliver Metsalu tegi kaksikduubli 23 punkti ja 11 lauapalliga. Joonas Järveläinen kogus 19 punkti ja 6 lauapalli ning Leemet Böckler järgnes 15 punktiga. 11 silma ja 6 lauapalli sai kirja Eric Schmalz.

Renars Birkans tõi Läti Ülikooli poolelt 16 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 11 korvisöötu. Gustavs Kampuss lisas 13 punkti ja 5 lauapalli ning Anrijs Miska viskas samuti 13 punkti ja võttis 6 lauapalli. Roberts Berze järgnes 10 punktiga.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Valmiera Glass VIA 88:98 (24:32, 13:15, 27:25, 24:26)

Valmiera alustas mängu nelja tabava kaugviskega ning pärast Valga-Valka tagamehe Emils Kruminši vabaviskeid lõppes avaveerand 24:32. Vladimir Bulatovici kaugviskest jõudis kodumeeskond teise veerandaja alustuseks viie punkti kaugusele ja hiljem oli seis korra ka 32:38. Külalised hoidsid siiski initsiatiivi ning tabati seejuures ka korvi alt lihtsaid viskeid. Poolajaks vähendas Rodrigo Bumeisters kaotusseisu kümnele punktile.

Kolmanda veerandaja alguses tegi Valmiera 9:2 spurdiga, aga Valga-Valka vastas samaga. Seisult 50:60 tegi kodumeeskond veelgi 5:2, mille seas Rain Raadiku kaugvise, ning viimasele neljandikule mindi vastu seisult 64:72. Kahe järgneva minuti möödudes olid võõrustajad jõudnud kuue punkti kaugusele, kuid lauavõitluses oldi hädas ja Valmiera suurendas vahe peagi taas kümnest punktist suuremaks. 2.29 enne lõppu tabas Kruminš kaugviske ja Valga-Valka jaoks oli kaotusseis seitsmepunktiline, ent Edmunds Elksnis tabas samuti kolmepunktiviske vastu ja kokkuvõttes pidi Valga-Valka ikkagi kümnepunktilise kaotusega leppima.

Visketabavuses jäi Valmiera 52% – 45% peale ning lauavõitlus võideti 43:33 (ründelaud 15:13). Korvisööte andis Valmiera rohkem 32:22 ja pallikaotuseid kogunes Valga-Valkal 9, Valmieral 16.

Roberts Blumbergs tõi Valmiera parimana 24 punkti ja võttis 12 lauapalli. Roberts Krastinš lisas 17 silma, Edmunds Elksnis kogus 16 punkti ja 11 korvisöötu. Kristaps Plavnieks tegi samuti kaksikduubli 12 punkti ja 10 korvisööduga ning Klavs Dubults järgnes 10 punkti ja 8 lauapalliga.

Vladimir Bulatovic oli Valga-Valka resultatiivseim 22 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisööduga. Emils Kruminš sai kirja 21 punkti ja 4 korvisöötu ning Rodrigo Bumeisters tõi 16 punkti ja võttis 7 lauapalli. Filipp Gafurovi nimele jäi 11 punkti ja Raid Raadik järgnes 9 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisööduga.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub teisipäeval, 11. veebruaril, mil vastamisi on Rapla Avis Utilitas ja VEF Riga.