fbpx
Close

Kaksikduubliga silma paistnud Mihkel Kirves juhtis põhimängujuhita Pärnu võõrsil võidule

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas toimus laupäeval üks mäng, milles Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Pärnu Sadamat. Külalised tegid võimsa alguse, kui läksid 12:0 juhtima, aga Tartu hakkas vaikselt mängu sisse elama ja avaveerand kaotati vaid punktiga. Poolajaks suurendas Pärnu eduseisu viiele punktile ja otsustavaks neljandikuks oli edumaa 15-punktiline. Tartu küll suutis mõningast põnevust üleval hoida, aga ohtlikult lähedale Pärnule ei pääsetud ja viimane teenis kokkuvõttes 89:77 võidu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Pärnu Sadam 77:89 (23:24, 19:23, 18:28, 17:14)

Visketabavuses jäi Pärnu 49% – 48% peale ja lauavõitlus võideti 40:25 (ründelaud 13:4). Korvisööte andis Pärnu rohkem 26:13 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 10:7. Pallikaotuseid kogunes Tartul 15, Pärnul 13.

Mihkel Kirves tegi Pärnu eest kaksikduubli 20 punkti ja 13 lauapalliga ning andis veel ka 5 korvisöötu. Märt Rosenthal sai kirja 18 punkti, 5 lauapalli ja 7 korvisöötu ning Robert Valge tõi samuti 18 punkti. Lauris Blaus kogus 14 punkti ja 7 lauapalli. Põhimängujuht Edon Maxhuni oli mänguprotokolli üles antud, aga platsile tema ei tulnud.

Charles Barton ja Robin Kivi viskasid Tartu parimatena 17 punkti. Oliver Suurorg järgnes 11 punkti ja 5 korvisööduga ning Emmanuel Wembi nimele jäi 10 punkti ja 5 lauapalli.

“Isiklik edu pole nii tähtis. Peaasi, et meeskond võidab. Meie poolelt oli nii üles-alla mäng, oleks pidanud rohkem olema ühtsust ja kiiremini asja ära otsustama. Me ei teinud täna head mängu ja parandamisruumi on palju. Esimese poolajaga lubasime 42 punkti Tartul visata, mida on palju. Me ei lasknud alguses jalga sirgeks, aga vahetustega rütm ei jätkunud ja sealt läks hoog maha. Ise kaotasime kaitses rütmi ja panime korvi alt mööda. Nemad panid raskemad visked ära ja mõned lihtsamad samuti sisse ning me ei pidanud oma kaitseasjadest kinni. Meil on paar mängu enne Eesti-Läti liiga finaalturniiri jäänud, saame trenni teha ja Edon Maxhuni oli ka veel puudu. Tema tuleb tagasi ja Lätis kindlasti on meil medalivõimalus. Läheme kindlasti medalit võtma, oma parimat mängu näitama ja miinimumeesmärk oleks medal,” rääkis Mihkel Kirves Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Korvpalli Meistriliigas peetakse järgmine mäng ära teisipäeval, 30. märtsil, kui Pärnu Sadam võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ-d.

scroll to top